Sport.pl

Ruch rusza na podbój Europy z potężnym sponsorem

Węglokoks, największy polski eksporter węgla kamiennego będzie wspierał niebieskich w eliminacjach Ligi Europejskiej.
Umowa o współpracy została ogłoszona w czwartek. Logo przedsiębiorstwa znajduje się na niebieskich koszulkach, w których wicemistrz Polski zaprezentuje się po raz pierwszy 19 lipca w meczu drugiej rundy eliminacji LE.

Niebiescy są na tym etapie rywalizacji rozstawieni i czekają na zwycięzcę z pary Birkirkara FC - Metalurg Skopje. Po pierwszym meczu bliżsi awansu są Macedończycy, którzy zremisowali na wyjeździe (2:2). Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Skopje - początek meczu o godzinie 16. Spotkanie będzie oglądał wysłannik Ruchu - były trener Edward Lorens.

Węglokoksowi, który jest spółką Skarbu Państwa, zależy na promocji poprzez europejskie rozgrywki. - Nas nie interesują takie sobie wyniki. Mamy ambitne plany i celujemy wysoko. Taką samą drużyną ma być też Ruch. Trzecie miejsce w lidze to nie jest to, o co nam chodzi. Chcemy Ruchu, który będzie mógł się pokazać w Europie - podkreślał prezes Jerzy Podsiadło.

Przypomnijmy, że Węglokoks przygotowuje się do debiutu na giełdzie. - Płacimy za reklamę. Pomagając klubowi, chcemy też pomóc sobie. Węglokoks przygotowuje się do debiutu na warszawskiej giełdzie - to także jeden z powodów, dla jakiego zagramy z Ruchem. Jesteśmy związani ze Śląskiem, więc mamy obowiązek wspierać miejsce i społeczeństwo, z którego się wywodzimy. Ruch to zacna firma, ma markę, której pracowały całe pokolenia - mówił Gazecie Podsiadło.

Więcej o:
Komentarze (34)
Ruch rusza na podbój Europy z potężnym sponsorem
Zaloguj się
 • maarcoo19

  Oceniono 27 razy 21

  Ibrahimovic juz jedna noga w PSG,czyli szykuje sie pierwsza porazka na rynku transferowym poteznego sponsora.

 • kaz4486

  Oceniono 22 razy 16

  wyłożą kilka milionów euro na transfery to uwierze

 • rucki

  Oceniono 20 razy 16

  potężny sponsor, który właśnie robi sobie reklamę, a wcale nie zamierza wykładać potężnej kasy, już w Górniku jest Kompania Węglowa... to tylko część kampanii wizerunkowej, nic więcej. nikt nie będzie łożył w piłkę.

 • itsgettingcolder

  Oceniono 14 razy 6

  No dobra, i kogo kupili lub mają zamiar kupić? Bo o tym ani słowa. Rozumiem, że potężne pieniądze pójdą na transfery.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 4

  Jak spółka chce się pokazać w Europie, to niech w branżowych czasopismach reklamy wykupi, choć z taką nazwą będzie ciężko.

 • wolehasz

  Oceniono 14 razy 4

  używajcie Górny Śląsk, bo stolicą Śląska jest Wrocław a nie o wrocławskiej drużynie jest tu mowa.

 • wojtas71

  Oceniono 5 razy 3

  kolejna panstwowa firma przelewa miliony zlotych na konta profesjonalnych pilkarzy :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX