Sport.pl

"Milion złotych odszkodowania za Fornalika!" Prezes Ruchu wyjaśnia, skąd się wzięła taka kwota

Waldemar Fornalik - nowy selekcjoner reprezentacji Polski - formalnie pozostanie trenerem Ruchu Chorzów być może nawet do końca lipca. W tym czasie nie będzie jednak prowadził treningów, a także ustalał taktyki na mecze w eliminacjach Ligi Europejskiej.
Przypomnijmy, że PZPN ogłosił Fornalika w środę selekcjonerem, ale wcześniej nie uzgodnił z Ruchem warunków rozwiązania umowy szkoleniowca. - Rozpoczęliśmy rozmowy w tej sprawie. Jeżeli ktoś znalazł się w niezręcznej sytuacji, to na pewno nie my - mówi Smagorowicz.

W mediach pojawiła się informacja, że wykupienie kontraktu Fornalika będzie kosztować PZPN milion złotych. Tą kwotę uwiarygodnił na swoim blogu Kazimierz Greń, były członek zarządu PZPN. - To nieprawda. Nie rozmawiamy o pieniądzach. Skąd ten milion? Myślę, że takie okrągłe sumy dobrze sprzedają się w mediach - mówi Smagorowicz.

Fornalik przyznaje, że sytuacja, gdy ma zobowiązania wobec dwóch pracodawców, jest nie do zaakceptowania. - Byłem w zawieszeniu. Po środowym treningu i rozmowie z prezesem uznaliśmy, że trzeba znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Od dziś koncentruję się tylko na pracy z kadrą, na kompletowaniu sztaby trenerskiego. Mam po dwie, trzy kandydatury na różne funkcje. Najbliższe dni przyniosą konkrety. Treningów Ruchu prowadzić już nie będę. To już zadanie dla nowego trenera [Tomasza Fornalika - przyp.red.]. Z drużyną się nie pożegnałem, ale ja pożegnań nie lubię. Wolę powiedzieć "do widzenia" - mówi Fornalik.

Smagorowicz wyjeżdża teraz na urlop. Prezes Ruchu przewiduje, że negocjacje z PZPN-em potrwają do końca lipca.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
Komentarze (4)
"Milion złotych odszkodowania za Fornalika!" Prezes Ruchu wyjaśnia, skąd się wzięła taka kwota
Zaloguj się
 • abc123452

  Oceniono 12 razy 10

  wroci juz w grudniu br.

 • 1pytanie

  Oceniono 9 razy 5

  FORNALIK ????????? ------->>>>>>> Przestańcie epatować piłkę nożną !!! ------>>>>>>>>>>
  DOPÓKI RZĄDZĄ PIŁKĄ NOŻNĄ "LEŚNE DZIADKI" Z PZPN , TO NIE BĘDZIEMY MIELI ŻADNYCH SUKCESÓW !!
  MÓWI WAM TO FACET 50-LETNI W POLSCE !! ------------>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 • bumerang-3

  Oceniono 7 razy 3

  Ktoś z głosujących na Fornalika powinien od Ruchu zainkasować prowizję. Wtedy oficjalnie będzie mógł się "zrzec" kasy "ze związku". Bo interes musi się kręcić

 • prof.miauczur

  Oceniono 4 razy 2

  He he he...
  Zagraniczny trener za drogi. To będzie tani z Polski :D
  Do tego dołóżmy zapłatę panu Smudzie za 2 miesiące wakacji i wypłacenie premii za "dwa zwycięskie remisy" przy ostatnim miejscu w grupie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX