"Gabinet cieni" w Ruchu Chorzów naciska przed Ligą Europejską

Piątkowy sparing z Flotą Świnoujście był dla niebieskich ostatnią próbą przed rywalizacją w europejskich pucharach.
Podyskutuj o rozgrywkach (nie tylko) w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Wicemistrz Polski rozpoczął spotkanie z Flotą (4:0) w składzie: Michal Pesković - Żeljko Djokić, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski, Gabor Straka, Maciej Jankowski, Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech.

Można założyć, że jeżeli w najbliższych dniach piłkarze Ruchu nie będą mieć problemów ze zdrowiem to właśnie w tym składzie zaczną czwartkowy mecz z Metalurgiem Skopje w drugiej rundzie eliminacji LE.

Miejsce w podstawowej jedenastce wywalczył tylko jeden nowy zawodnik. To Maciej Sadlok, który na środku obrony zastąpił Rafała Grodzickiego, dziś zawodnika Śląska Wrocław.

- Nie można odbierać szans na grę zawodnikom, którzy w ostatnim meczu nie wybiegli w podstawowej jedenastce. Mamy w Ruchu "gabinet cieni". Na każdej pozycji trwa rywalizacja o miejsce w składzie - zapewnia Tomasz Fornalik, trener niebieskich.

Fornalik skrupulatnie przygotowuje się do meczu z Metalurgiem. Na ostatnim spotkaniu w Skopje z maltańską Birkirkarą był wysłannik klubu, były trener Edward Lorens. - Musimy się przygotować nie tylko na starcie z silnym rywalem, ale i warunki, w jakich przyjdzie nam rywalizować. W dniu meczu termometr w stolicy Macedonii wskazywał 42 stopnie Celsjusza. Na dodatek boisko znajduje się w niecce, a to jeszcze potęguje uczucie ciepła - dodaje Fornalik.