Sport.pl

Media wykreowały Waldemara Fornalika na nowego trenera reprezentacji

Waldemar Fornalik - pod względem medialnym - pobił na głowę konkurencję do posady trenera kadry!
Portal PRESS-SERVICE zajmujący się monitoringiem mediów uważa, że były trener Ruchu Chorzów miał silne wsparcie dziennikarzy.

"Jeszcze zanim został wybrany na stanowisko, media wykreowały go na nowego szkoleniowca kadry" - wynika z analizy portalu.

Obecność Fornalika w prasie i internecie była znacznie większa niż jego konkurentów.

Od kiedy na dobre rozgorzały spekulacje dotyczące wyboru następcy Franciszka Smudy, o dotychczasowym szkoleniowcu Ruchu Chorzów ukazało się aż 430 publikacji. Jego główny konkurent - Jerzy Engel - mógł liczyć jedynie na przekaz o sile jednej trzeciej z tego (138). Przez dłuższy czas wydawało się, że liczącą się w tym wyścigu postacią będzie Piotr Nowak. Na jego temat dziennikarze pisali więcej niż o Engelu (151). Liczby te dotyczą tekstów, jakie ukazały się od 28 czerwca do 9 lipca. W tym okresie, wciąż najchętniej wzmiankowanym trenerem był Franciszek Smuda - aż 1,2 tysiąca publikacji.

W dniu wyborów Fornalik zdecydowanie zdystansował resztę kandydatów. Liczba 1,1 tysiąca publikacji w ciągu 24 godzin świadczy o uzyskaniu statusu jednej z najbardziej medialnych osób dnia!

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (6)
Media wykreowały Waldemara Fornalika na nowego trenera reprezentacji
Zaloguj się
 • cyro-graf

  Oceniono 4 razy 4

  No też mi sensacja! Fornalik jak Fornalik, ale Smuda to była klasyczny wybór podyktowany strachem PZPN-u przed mediami. Niestety media to czwarta władza, co nie zawsze jest dobre. Wiecie cieszę się, że wygrał Fornalik, a nie np. Engel, ale jeśli chodzi o dziennikarzy to nie są oni bez winy. Teraz jeżdżą po Smudzie, ale kto przed Euro zachwycał się grą kadry z Andorą? Jak się Fornalikowi nie uda to będą po nim jeździli równo, bez litości!

 • boras1691

  Oceniono 2 razy 2

  Jak my lubimy rozmywać odpowiedzialność za cokolwiek. Ja trzymam się zdania że Fornalik został wybrany przez zarząd PZPN i tego się trzymajmy. Dobrze życzę trenerowi ale jednocześnie nie chcę podsuwać usprawiedliwień "leśnym dziadkom", na wypadek niepowodzenia, którzy się uczepią tego jak pijany płotu i powiedzą że działali pod presją.

 • jessica177

  Oceniono 2 razy 0

  a i piłkarze z reprezentacji też muszą dać coś z siebie!

 • jessica177

  Oceniono 6 razy 0

  nie zgadzam się z tym że media !!!! WALDEMAR FORNALIK TO ODPOWIEDNI CZŁOWIEK TO SELEKCJONERA !!!! bardzo skromny i nie pchał się na siłę! WAŻNE BY POMÓC MU A NIE PRZESZKADZAĆ !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX