Media wykreowały Waldemara Fornalika na nowego trenera reprezentacji

Waldemar Fornalik - pod względem medialnym - pobił na głowę konkurencję do posady trenera kadry!
Portal PRESS-SERVICE zajmujący się monitoringiem mediów uważa, że były trener Ruchu Chorzów miał silne wsparcie dziennikarzy.

"Jeszcze zanim został wybrany na stanowisko, media wykreowały go na nowego szkoleniowca kadry" - wynika z analizy portalu.

Obecność Fornalika w prasie i internecie była znacznie większa niż jego konkurentów.

Od kiedy na dobre rozgorzały spekulacje dotyczące wyboru następcy Franciszka Smudy, o dotychczasowym szkoleniowcu Ruchu Chorzów ukazało się aż 430 publikacji. Jego główny konkurent - Jerzy Engel - mógł liczyć jedynie na przekaz o sile jednej trzeciej z tego (138). Przez dłuższy czas wydawało się, że liczącą się w tym wyścigu postacią będzie Piotr Nowak. Na jego temat dziennikarze pisali więcej niż o Engelu (151). Liczby te dotyczą tekstów, jakie ukazały się od 28 czerwca do 9 lipca. W tym okresie, wciąż najchętniej wzmiankowanym trenerem był Franciszek Smuda - aż 1,2 tysiąca publikacji.

W dniu wyborów Fornalik zdecydowanie zdystansował resztę kandydatów. Liczba 1,1 tysiąca publikacji w ciągu 24 godzin świadczy o uzyskaniu statusu jednej z najbardziej medialnych osób dnia!

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »