Miejski urzędnik wyzywał fana Ruchu od "jeb... psa". Klub Kibica oczekuje dymisji

Klub Kibica Ruchu Chorzów zareagował na obraźliwe wpisy na portalu społecznościowym autorstwa Michała Tabaki - rzecznik prasowego prezydenta Siemianowic Śląskich.
O tym jak Tabaka "przedstawił się" sympatykom chorzowskiego klubu po czwartkowym meczu z Metalurgiem Skopje w eliminacjach Ligi Europejskiej pisaliśmy wczoraj. Dodatkowo strona niebiescy.pl zamieściła "zrzut" dokumentujący wpisy rzecznika.

Klub Kibica niebieskich napisał też list do prezydenta Siemianowic Śląskich, Jacka Guzego:

"W odniesieniu do wulgarnych i pełnych nienawiści opinii wyrażanych przez rzecznika Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Pana Michała Tabakę, poprzez media społecznościowe, w stosunku do nas, czyli kibiców Ruchu Chorzów jak i wspieranego przez nas klubu, kierujemy do Pana skargę.

Sympatycy Ruchu Chorzów zamieszkują cały Górny Śląsk, w tym bardzo licznie Siemianowice Śląskie dumnie określając to miasto Niebieskim. To sprawia, że tym bardziej czujemy się zażenowani i ugodzeni zachowaniem pracownika urzędu sprawującego funkcję publiczną i pobierającego wynagrodzenie, na które składają się wszyscy mieszkańcy miasta, w tym my sympatycy obecnego wicemistrza Polski. Nie jest dla nas żadnym tłumaczeniem, że Pan Michał Tabaka używał Facebooka poza godzinami pracy. Tłumaczenie, że czynił to w czasie wolnym tym bardziej dyskredytuje go, świadcząc o braku przygotowania do wykonywanego zawodu.

Rzecznik prasowy Siemianowic Śląskich używając wulgaryzmów niegodnych przytoczenia oraz deklarując wrogą wobec nas postawę, pogwałcił wszelkie dopuszczalne granice, rzucając cień na cały magistrat i na Państwa stosunek do kibiców Ruchu zamieszkujących Siemianowice Śląskie, tworzących jeden z naszych największych Fan Clubów. Domagamy się przeto przesłania na adres redakcja@niebiescy.pl przeprosin, które opublikowane zostaną na łamach serwisu Niebiescy.pl.

Prosimy także o zamieszczenie informacji o wyciągniętych konsekwencjach wobec Pana Tabaki. Nie wyobrażamy sobie, aby nadal miał piastować eksponowaną i publiczną funkcję rzecznika, czy każdą inną opierającą się na potencjalnym kontakcie z nami kibicami, mieszkańcami miasta.

Liczymy na Pana szybką i zdecydowaną reakcję w tej sprawie, dzięki czemu jako reprezentanci sympatyków Niebieskiej eRki nie będziemy musieli bronić naszej godności oraz wizerunku w bardziej aktywny sposób. Korzystając z okazji zapraszamy Pana na mecze Ruchu Chorzów, zachęcamy do wspierania naszego klubu oraz do rozwoju Niebieskiej społeczności kibicowskiej w Siemianowicach Śląskich".