Sport.pl

Stadion Ruchu Chorzów stanie się placem budowy. Niebiescy nie uciekną od Gliwic?

Prace remontowe na chorzowskim obiekcie mają potrwać sześćdziesiąt dni. Łatwo policzyć, że nawet jeżeli zaczęłyby się dzisiaj to nie zakończą się przed pierwszym meczem sezonu na Cichej.
Niebieskim sprzyja terminarz, gdyż zgodnie z nim na własnym obiekcie zagrają o ligowe punkty dopiero w czwartej kolejce, czyli 15 września z Koroną Kielce. Ruch ma co prawda licencję na obiekt Piasta Gliwice, ale miasto chce przeprowadzić niezbędny remont, tak by chorzowski obiekt ponownie zyskał aprobatę Komisji Licencyjnej PZPN. - Podstawa to nowa betonowa wylewka trybun. Stara powierzchnia jest nietrwała. Łatwo odłupać z niej kamień, który może być niebezpieczny w rękach nieodpowiedzialnego kibica - mówi Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Chorzowie.

Władze miasta zadecydowały, że zainwestują w remont Cichej 1,3 miliony złotych. - Jeżeli uda się uniknąć protestów co do wyniku przetargu, to umowa z wykonawcą zostanie podpisana w następny wtorek. Plan zakłada, że tego samego dnia stadion stanie się terenem budowy - mówi Karaś.

Miasto określiło w przetargu, że prace mają trwać maksymalnie 60 dni. To oznaczałoby, że obiekt będzie gotowy na Ekstraklasę dopiero pod koniec września. Do tego czasu niebiescy mają zagrać w roli gospodarza nie tylko z Koroną, ale i Zagłębiem Lubin (22 września). W klubie liczą się z tym, że te spotkania przyjdzie wicemistrzowi Polski rozegrać w Gliwicach.

Trudno powiedzieć czy w czasie remontu uda się zorganizować na Cichej mecz III rundy eliminacji ligi europejskiej (2 sierpnia) - przy ograniczonej publice rzecz jasna. Ruch będzie musiał zmierzyć się z tym problemem dopiero wtedy, gdy wyeliminuje macedoński Metalurg Skopje. Rewanżowy mecz II runy eliminacji LE odbędzie się w czwartek.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (2)
Stadion Ruchu Chorzów stanie się placem budowy. Niebiescy nie uciekną od Gliwic?
Zaloguj się
 • salakis

  Oceniono 11 razy 9

  trza było już 10 lot tymu zainwestować,aniy tera beczeć
  zamiast tego wpompowali 500 milionów w trupa ślonskiego

 • ttoorroo05

  Oceniono 13 razy -3

  A po co remontowac taki kurnik.To sie nadaje do zaorania taki prymitywny stadionik.Wstyd grac w Europie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX