Delegatowi UEFA nie spodobał się celtycki krzyż na fladze kibiców Ruchu

Viktoria Pilzno - najbliższy rywal niebieskich w eliminacjach Ligi Europejskiej - zaprasza do Czech 600 kibiców Ruchu. Niewykluczone jednak, że UEFA nałoży na fanów chorzowskiego klubu zakaz wyjazdów.
Pierwszy mecz Ruchu z Viktorią odbędzie się w najbliższy czwartek na Cichej. Rewanż tydzień później w Pilznie.

- Czesi informują, że przekażą nam 600 biletów. Nasi kibice liczyli nawet na dwa razy więcej wejściówek - mówi Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu.

Wyjazd może jeszcze zablokować UEFA, a to z powodu nagannego zachowania chorzowskich kibiców podczas wyjazdowego meczu z Metalurgiem Skopje w drugiej rundzie eliminacji LE.

- W protokole delegata UEFA, który był wysłannikiem na spotkanie w Macedonii, znalazła się informacja o odpaleniu przez naszych kibiców zakazanej pirotechniki [stało się to już po końcowym gwizdku - przyp.red.]. Uwagi były też do flag - a właściwie symboli, jakie się na nich znalazły - które wywiesili nasi kibice. Grożą nam kary finansowe, ale także zakaz wyjazdowy dla naszych kibiców. Czekamy na informacje w tej sprawie - dodaje rzecznik Ruchu.

Delegatowi nie spodobał się celtycki krzyż, jaki znalazł się na jednej z flag. Krzyż jest na liście symboli, których nie można eksponować podczas meczów piłkarskich.

Podobne zdanie na ten temat ma też Polski Związek Piłki Nożnej. Według broszury opublikowanej przez PZPN krzyż celtycki to międzynarodowy symbol rasizmu.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »