Sport.pl

Viktoria Pilzno już w Chorzowie. Samolot zaczął lądować, nim się wzniósł [ZDJĘCIA Z TRENINGU CZECHÓW]

Lot z czeskiej drużyny do Pyrzowic trwał zaledwie 50 minut. O godzinie 19., czyli w porze czwartkowego meczu w eliminacjach Ligi Europejskiej, piłkarze z Pilzna trenowali już na Cichej.
- Nasz samolot zaczął lądować jeszcze zanim się na dobre wzbił w powietrze - żartował Frantisek Sevinsky, stoper Viktorii.

Pavel Vrba, trener czeskiej drużyny, ma dobrze rozpracowany chorzowski zespół. 49-letni szkoleniowiec analizował mecze Ruchu z Metalurgiem Skopje w drugiej rundzie eliminacji LE. - Trudno ocenić grę Ruchu tylko w oparciu o ten materiał, gdyż Metalurg to nie był zbyt wymagający przeciwnik. O klasie polskiej drużyny bardziej świadczy fakt, że zdobyła wicemistrzostwo kraju. Siłą Ruchu jest na pewno atak - uważa Vrba i wymienia zawodników niebieskich, na których zwrócił uwagę: Arkadiusz Piech, Maciej Jankowski, Marcin Malinowski.

Czesi wiedzą też bardzo dobrze, że trzy tygodnie temu z drużyną pożegnał się trener Waldemar Fornalik. - Zastąpił go asystent, więc styl gry drużyny się nie zmienił - zauważa Vrba.

Viktoria nie przyjechała do Polski w najsilniejszym składzie. Z Ruchem nie zagrają kontuzjowani Martin Zeman, Marian Cisovsky oraz Edgar Malakyan. Z powodu kartek pauzuje Marek Bakos.

Więcej o:
Skomentuj:
Viktoria Pilzno już w Chorzowie. Samolot zaczął lądować, nim się wzniósł [ZDJĘCIA Z TRENINGU CZECHÓW]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX