Sport.pl

Kolejny trener Ruchu Chorzów w sztabie reprezentacji Polski

Leszek Dyja, trener przygotowania kondycyjnego Ruchu Chorzów będzie teraz odpowiadał także za motorykę kadrowiczów.
Waldemar Fornalik, selekcjoner kadry postawił na 34-letniego Dyję. To były sprinter, mistrz Polski seniorów w sztafecie 4x100 metrów. Wciąż odpowiada za szkolenie sprinterów. Jego podopiecznym jest m.in. Olaf Paruzel - biegacz z Zabrza.

Dyja jest związany z Ruchem kontraktem, ale Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich podkreśla, że to nie problem. - Praca z reprezentacją to tylko kilka zgrupowań w roku. Na ten czas trener Dyja zostanie oddelegowany do pracy z kadrą. Ruch na tym nie straci, a reprezentacja na pewno zyska - uważa prezes.

Dyja to uczeń nieżyjącego już Jerzego Wielkoszyńskiego. Doktor odcisnął olbrzymie piętno na pracy Fornalika, który przez lata przygotowywał zespoły w zgodzie z wytycznymi i radami doktora specjalizującego się w medycynie sportowej.

Po śmierci Wielkoszyńskiego - w 2010 roku - jego pracę kontynuuje z sukcesami Dyja. W ostatnim sezonie Ruch był pod względem fizycznym jedną z najmocniejszych ekip Ekstraklasy. Piłkarze mówią o "niecodziennych" treningach na Cichej, po których rośnie ich wytrzymałość i szybkość.

Przypomnijmy, że kondycja reprezentacji Polski podczas Euro pozostawiała wiele do życzenia. Robert Lewandowski stwierdził po turnieju, że został "zajechany".

Remigiusz Rzepka, fizjolog kadry podkreślał, że "liczby temu przeczą". - Zastanawiam się, dlaczego przyczyn niepowodzenia szuka się właśnie w przygotowaniu fizycznym. Nie miałem żadnych sygnałów od piłkarzy, że czuli się źle - bronił się Rzepka.

W sztabie Fornalika ma znaleźć się jeszcze jeden trener z Chorzowa. Jest nim Marek Wleciałowski, który dziś jest asystentem Oresta Lenczyka w Śląsku Wrocław.

Z naszych informacji wynika, że jeżeli Wleciałowski rozstanie się ze Śląskiem, to trenerem mistrza Polski przestanie być również Lenczyk.

Górnik, Ruch, Jastrzębski i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (1)
Kolejny trener Ruchu Chorzów w sztabie reprezentacji Polski
Zaloguj się
  • uiojkl

    Oceniono 3 razy -1

    Jeśli Ruch Chorzów będzie rządził,to mamy wszystkie mecze wygrane ze słabszymi zespołami i to bardzo dobrze,bo często tych punktów brakowało.Ale tak jak Ruch wszystkie trudne mecze przegramy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX