Sport.pl

Jeżeli będzie padać to... Ruch zacznie sezon w Gliwicach

Na stadionie Ruchu rozpoczęły się we wtorek przygotowania do remontu. Od środy Cicha będzie już placem budowy.
Inwestycja ma pochłonąć milion i 66 tysięcy złotych, a firmą odpowiedzialną za jej realizację będzie tyskie przedsiębiorstwo DP Technologie.Budowlańcy będą ścigać się z czasem, tak by obiekt był gotowy na 15 września, gdy niebiescy zainaugurują rozgrywki w roli gospodarza meczem z Koroną Kielce. Jeżeli do tego czasu Cicha nie spełni wymogów licencyjnych, to Ruch rozpocznie sezon na obiekcie Piasta Gliwice, który chorzowski klub zgłosił do rozgrywek.

- Będziemy robić co w naszej mocy, żeby Ruch nie opuszczał Chorzowa nawet na jedno spotkanie. Jeżeli będzie taka potrzeba do wydłużymy zmiany, rzucimy na plac budowy więcej ludzi. Nie wszystko zależy jednak od nas. Plany może pokrzyżować nam deszcz. Gdy pada to o wylewaniu betonu można zapomnieć - mówi Damian Walter, właściciel DP Technologie.

Wylewka betonu jest niezbędna, gdyż stary się kruszy - co z kolei niepokoi specjalistów ds. bezpieczeństwa. Co ciekawe wylewka pokryje powierzchnię sektorów chociaż wcześniej nie zostaną zdemontowane siedziska. - To nam zaoszczędzi czasu i pieniędzy - dodaje Walter.

Pracownicy tyskiej firmy rozpoczną remont od trybuny krytej - na której cześć drewnianych podestów zamienią na metalowe. - Zostaną wymienione schody i podesty, które znajdują się pod nogami kibiców. W głównym przejściu wyłożymy blachę ryflowaną - precyzuje Walter.

- Trybuna główna. Sektory 10 i 8. Przygotowanie sektora gości i rodzinnego. Sektor numer 2. To może uda się wykonać do 15 września - wylicza właściciel DP Technologie.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: