Sport.pl

W Chorzowie wciąż o rozmawiają o koncepcjach. Konkretów w sprawie nowego stadionu Ruchu brak

Władze Chorzowa nie wiedzą za ile i kiedy, ale są przekonane, że nowy stadion Ruchu powstanie.
Miasto przedstawiło działaczom niebieskich trzy koncepcje budowy. Pierwsza dotyczy powstania tylko obiektu, zaś dwie pozostałe - stadionu wraz z zapleczem komercyjnym. Katowicki Sport informuje, że nowy obiekt miałby pomieścić około 20 tysięcy widzów.

To dobra wiadomość, gdyż wiosną prezydent Andrzej Kotala przewidywał, że obiekt pomieści od 12 do 15 tysięcy fanów.

Pisaliśmy, że ta inwestycja to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż przyszłość Ruchu jest na Stadionie Śląskim.

Trudno przewidzieć, czy ekipa prezydenta Kotali zrealizuje swój plan. Może się przecież zdarzyć, że po najbliższych wyborach samorządowych zmienią się władze i - co za tym idzie - także koncepcja.

Prezydent przewiduje, że nowy obiekt może zostać oddany do użytku w roku 2018.

Więcej o:
Komentarze (2)
W Chorzowie wciąż o rozmawiają o koncepcjach. Konkretów w sprawie nowego stadionu Ruchu brak
Zaloguj się
  • osman71

    Oceniono 7 razy 5

    To Chorzów własnie!! niech pojedzie Kotala zobaczyć stadion górnika, niech porozmawia z tychami,podbeskidziem itd.,wszędzie bez problemu powstają, albo powstaną szybciej niż w Chorzowie nowe stadiony! i skończcie już z tym hasłem "przyszłość Ruchu jest na śląskim", bo to naprawdę chyba jakiś debil wymyślił! gdzieś czytałem że m.in prezes też ma takie zdanie, to wielkie nieporozumienie! kto chce grać przy pustych trybunach?bo jak inaczej powiedzieć jak na stadionie o pojemności 55tys zasiądzie +/- 10tys ludzi?? przecież wielkie mecze,derby zawsze można na śląskim rozegrać, ale "normalne" mecze tylko na cichej i przy pełnych trybunach!!!

  • darako1970

    Oceniono 4 razy 2

    pelne trybuny to mobilizacja a na slaskim zawsze beda puste oprócz wielkich derbów .pozatym na stadionie śląskim piłki z trybun nie widać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX