Niemoc Andrzeja Niedzielana. Niemal rok bez gola [WIDEO]

Andrzej Niedzielan, napastnik Ruchu Chorzów wciąż nie może wrócić do formy, która cieszyłaby jego oraz kibiców.
Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


33-letni napastnik dołączył do zespołu z Cichej zimą po nieudanym epizodzie w Cracovii. Na początku miał problemy ze zdrowiem, więc pogodził się z rolą rezerwowego.

W czasie sezonu okazało się, że pozycja duetu Maciej Jankowski - Arkadiusz Piech jest nie do podważenia. Niedzielan nie był też pierwszym rezerwowym. Ta rola należała najczęściej do Pawła Abbotta.

Niedzielan gra mało i niestety, nie przypomina napastnika, który dwa lata temu zaskarbił sobie wielką sympatię chorzowskich fanów.

Po odejściu z Ruchu miał jeszcze dobry okres w Koronie Kielce (12 bramek), ale już w Cracovii zatracił skuteczność. Były mistrz Polski w barwach Wisły i reprezentant kraju ostatnią ligową bramkę zdobył 24 września ubiegłego roku w potyczce z Górnikiem Zabrze, którą zespół z Krakowa wygrał 1:0.

- Myślę, że sam Andrzej nie jest jeszcze zadowolony z tego, jak wygląda jego dyspozycja. Wystąpił w podstawowym składzie w spotkaniu z Pelikanem Łowicz (1:0) w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Szukamy dla niego gry, bo to najlepsza opcja, by doszedł do wysokiej formy - mówi Tomasz Fornalik, trener Ruchu.

Czy kibice doczekają się jeszcze takich bramek Niedzielana?