Rady dla niebieskich. Po pierwsze: zapomnijcie o wicemistrzostwie

Przed Ruchem Chorzów jasny cel - w meczu z Widzewem Łódź trzeba udowodnić, że wysoka porażka z Lechem Poznań to był tylko wypadek przy pracy.
Niebiescy zagrają w Łodzi w sobotę o godz. 15.45. Jeżeli zastosują się do naszych rad, to sukces z Widzewem murowany.

Po pierwsze. Niech piłkarze przestaną mówić po kolejnych porażkach o "schodzeniu na ziemię". Nie jesteście przecież dziećmi, które przez rok wspominają z wypiekami na policzkach wizytę w cyrku. Zapomnijcie już o tym, że byliście wicemistrzem Polski. Teraz jesteście tylko drużyną, którą - jak dotąd - leją inni.

Po drugie. Trzeba dać szansę gry Andrzejowi Niedzielanowi - o ile jest zdrowy, a tak zapewniał ostatnio trener. Dać mu szansę gry nie od 60., czy 85. minuty. Niech wyjdzie na boisko w podstawowym składzie i pokaże, na co go stać. Tak długo na to czeka, że powinien rozszarpać obronę rywala.

Po trzecie. Koniec z "hamulcowymi" w drugiej linii. Marcin Malinowski, Gabor Straka, Mindaugas Panka, Paweł Lisowski - to wszystko są piłkarze, którzy przede wszystkim koncentrują się na tym, żeby odebrać piłkę rywalowi. Może czas wreszcie odważnie postawić na młodego Filipa Starzyńskiego? Niech udowodni, że zasługuje na pseudonim "Figo".

Po czwarte. Po raz kolejny postawić na Matko Perdijicia. Chorwat wpuścił w meczu z Lechem cztery gole. Ale to nie on zawalił te bramki. A już na pewno nie wszystkie. Niemożliwe, żeby drugi raz z rzędu Perdijić miał za swoimi plecami szukać aż tylu piłek.

Po piąte. Pilnie poprawić grę w defensywie. Łatwo powiedzieć... Może warto przesunąć na środek obrony Żeljko Djokicia? Na tej pozycji może też przecież grać Marek Szyndrowski. Nieważne jak, nie ważne kto, ale trzeba w końcu zagrać z tyłu na zero. Za defensywę musi czuć się odpowiedzialny cały zespół.

Po szóste. Trenerze, więcej odwagi. Głośniej, mocniej, pewniej! Niepokój Tomasza Fornalika udziela się także drużynie.

Po siódme. To już rada dla działaczy. Może macie w klubowej kasie jakieś zaskórniaki? Z piłkarzami na pewno nie jesteście na czysto. Wypłata zaległej pensji czy premii czyni w polskiej lidze cuda.