Wojciech Grzyb będzie uczył grać w piłkę Zagłębiaków

Wojciech Grzyb, były kapitan, a dziś działacz Ruchu Chorzów poprowadzi w środę pokazowy trening w Czeladzi.
Grzyb będzie gościem Akademii Piłki Nożnej Czeladź. Trenerem koordynatorem APN jest Bogdan Pikuta, i to właśnie były zawodnik Górnika Zabrze i GKS-u Katowice zaprosił Grzyba na trening. - Gram teraz razem z Wojtkiem w drużynie -Reprezentacji Śląska Oldbojów , więc mieliśmy czas, żeby porozmawiać także o szkoleniu dzieci. Dla naszych wychowanków trening z Wojtkiem - jedną z ikon Ruchu Chorzów, będzie wielkim przeżyciem. Sam się cieszę na te zajęcia, a co dopiero mówić o naszych piłkarzach - uśmiecha się Pikuta, który w 1996 roku zdobył mistrzostwo Polski w barwach Widzewa Łódź.

Pikuta po cichu liczy, że na jednym treningu się nie skończy, a Grzyb z czasem zaangażuje się w pracę w czeladzkiej akademii. - Wiem, że Wojtkowi obowiązków nie brakuje. Ale kto wie? Może dzięki niemu w przyszłości nasi piłkarze trafią do Ruchu? Działamy w Zagłębiu, ale od początku podkreślałem, że nie zamykamy się przed nikim. Jeżeli nasi zawodnicy po zakończeniu wieku juniora będą mogli grać w śląskich klubów, to tylko trzeba się z tego cieszyć - podkreśla Pikuta.

APN już ma sukcesy. Portal sportowezaglebie poinformował, że Wiktor Wanatowicz, piłkarz APN z rocznika 2002 trafił na obóz szkółki słynnego Juventusu Turyn. - To może nie tyle szkółka Juventusu, co obóz dla młodych piłkarzy, którzy trenują według zasad, które proponuje włoski klub. To bardzo ciekawa inicjatywa. Nie wykluczam, że będziemy czerpać i z tych wzorców - kończy Pikuta.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »