Sport.pl

"Dziesiona" na stadionie Ruchu już zabetonowana. Cicha z klocków Lego [WIDEO]

Na chorzowskim obiekcie trwa remont. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej.
Przypomnijmy, że remont jest konieczny jeżeli Ruch chce w tym sezonie organizować mecze na własnym obiekcie. Niebiescy otrzymali licencję na stadion Piasta Gliwice. Władze Chorzowa nie chcą jednak pogodzić się z przeprowadzką. Stąd inwestycja na Cichej. Budowlańcy ścigają się z czasem, gdyż już 15 września niebiescy rozegrają pierwszy mecz w roli gospodarza. Na Cichą ma wtedy przyjechać Korona Kielce.

- Pogoda nam sprzyja. A przed rozpoczęciem inwestycji podkreślałem, że jeżeli nie będzie przeszkadzał nam deszcz to kibice Ruchu nie będą musieli jeździć za swoją drużyną do Gliwic - mówi Damian Walter, właściciel DP Technologie - firmy, która przeprowadza remont.

Na Cichej zmienią się przede wszystkim sektory. Na trybunie krytej drewniane schody i podesty zastąpi blacha. Na trybunach otwartych budowlańcy skuwają stary, zmurszały beton i wykonują nową wylewkę. - Zaczęliśmy od sektora numer 10. Potem przyjdzie kolej na sektor ósmy. Chcemy skończyć na nich prace najpóźniej do końca miesiąca, a jeżeli się uda, to jeszcze we wrześniu rozpocząć remont na sektorach 1 i 4. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet... lepiej. Nie chcę jednak mówić za dużo i rozbudzać nadziei kibiców. Nie wszystko zależy przecież od nas - dodaje Walter.

Na koniec ciekawostka sprzed lat. Jak wam się podoba stadion Ruchu z klocków Lego?Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na

Więcej o: