Sport.pl

Ewenement. Kibice Ruchu Chorzów bardziej aktywni na wyjazdach niż na Cichej

Wygląda na to, że w tym sezonie karnety na spotkania niebieskich zakupi między 3, a 4 tysiące osób.
Taką liczbę szacuje portal niebiescy.pl, który cyklicznie pyta fanów chorzowskiej drużyny - czy są zainteresowani kupnem karnetów na mecze rozgrywane na stadionie przy ulicy Cichej.

"Na chwilę obecną zakup karnetu deklaruje lub już go posiada 29% kibiców. Wahających się jest 12%, ale na pewno nie wszyscy się zdecydują. Dla przykładu przed ubiegłym sezonem niezdecydowanych było trochę więcej, bo 16%. Finalnie połowa osób z tej grupy zdecydowała się karnet nabyć, a druga część nie. Idąc takim rozumowaniem sprzedaż mogłaby osiągnąć rekordowy, bo 35% wynik. Przekładając na liczby szacujemy, że karnet nabędzie między 3, a 4 tys. wiernych fanów Ruchu" - ocenia portal kibiców Ruchu.

Niezdecydowanym nie pomagają piłkarze wicemistrza Polski, którzy zanotowali fatalny start rozgrywek: dwa mecze - dwie porażki. Część kibiców na pewno czeka też na efekt prac remontowych na chorzowskim obiekcie. Ewentualna przeprowadzka do Gliwic również może zniechęcić do kupna karnetu.

Ciekawostką jest fakt, że fanom Ruchu trudno śrubować wyniki frekwencji na Cichej, a już na wyjazdy jeżdżą grupą, z którą mało kto w Polsce może się równać. Na najbliższy mecz ze Śląskiem Wrocław może się wybrać nawet 2,2 tysiąca kibiców Ruchu! Taką liczbę wejściówek przekazał bowiem niebieskim klub z Dolnego Śląska.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: