W Ruchu nie będzie zmiany trenera. "Żadnych wstrząsów nie planuję"

PRZEGLĄD PRASY. Wicemistrzowie Polski z Chorzowa wystartowali w fatalnym stylu. Po dwóch porażkach, bez zdobytego gola są ostatnim zespołem tabeli. Dzisiejszy "Sport" donosi, że prezes Dariusz Smagorowicz nie zamierza wstrząsnąć zespołem.
Ruch najpierw przegrał na inaugurację w Poznaniu aż 0:4, a w ostatniej kolejce został pokonany przez Widzew. Do bilansu trzeba dodać odpadnięcie w fatalnym stylu z Ligi Europejskiej, gdzie w dwumeczu z czeską Viktorią Pilzno niebiescy stracili siedem goli, nie zdobywając żadnego. Spora część kibiców domaga się zmiany trenera, uznając, że Tomasz Fornalik nie panuje nad zespołem. Co na to szef klubu? Dariusz Smagorowicz jest... spokojny. - Żadnych wstrząsów nie planuję, bo ja jestem od zarządzania klubem, a nie od jego wstrząsania. Musimy zachować spokój na wszystkich szczeblach. Od trenerów i zawodników, po zarząd. Tylko spokój daje gwarancję podejmowania racjonalnych decyzji - mówi na łamach dzisiejszego "Sportu" Smagorowicz.

W najbliższej kolejce Ruch gra we Wrocławiu ze Śląskiem. Kolejna porażka może pogrążyć niebieskich na długo w spadkowej części tabeli.