Arkadiusz Piech znowu w reprezentacji Polski. "Awans do mistrzostw świata jest w naszym zasięgu"

Arkadiusz Piech, napastnik Ruchu Chorzów został powołany do kadry na mecze z Czarnogórą i Mołdawią.
27-letni zawodnik nie był pewny powołania, gdyż w Ekstraklasie na razie zawodzi. - Cieszę się, że pomimo słabszej gry w pierwszych ligowych spotkaniach, trener kadry nadal ma do mnie zaufanie i wierzy, że jestem w stanie coś dobrego wnieść do drużyny. To dla mnie dodatkowa mobilizacja, do tego, aby jak najlepiej zaprezentować się w spotkaniach eliminacyjnych, jeśli trener da mi szansę na występ. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że znowu dostałem szansę - podkreśla.

Waldemar Fornalik powołał Piecha na mecze eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą i Mołdawią. Pierwszy pojedynek odbędzie się w Podgoricy 7 września, a drugie spotkania, które zostanie rozegrane we Wrocławiu, zaplanowano na 11 września.

Piech wierzy, że tymi meczami biało-czerwoni udanie zapoczątkują walkę o udział w mistrzostwach świata w Brazylii. - Trzeba wyciągnąć wnioski z poprzednich spotkań. Musimy być bardziej skoncentrowani na boisku i tworzyć zgrany kolektyw. Przede wszystkim nie stracić bramki i postarać się o jak najlepszy wynik. Jestem pewien, że nie zabraknie nam determinacji i zaangażowania, by udowodnić, że awans jest w naszym zasięgu - dodaje napastnik Ruchu.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »