Tomasz Fornalik o kolejnym problemie Ruchu przed meczem ze Śląskiem

Słaba skuteczność, błędy w obronie, porażki, które wpływają na morale drużyny - to nie wszystkie problemy, którym musi stawić czoła sztab szkoleniowy chorzowskiej drużyny.
Ruch wrócił we wtorek do pracy po dwóch dniach odpoczynku, jakie drużyna dostała po sobotnim - przegranym meczu z Widzewem (0:2). Rano zespół ćwiczył na siłowni, a po południu już na boisku. Kolejne spotkanie - ze Śląskiem Wrocław - niebiescy rozegrają dopiero w niedzielę, a to ma wpływ na sposób przygotowań do potyczki z mistrzem Polski. - Nie jest to klasyczny mikrocykl, bo ten tydzień jest wydłużony. Mamy więc więcej czasu na to, aby intensywnie pracować i jak najlepiej przygotować się do pojedynku ze Śląskiem - podkreśla szkoleniowiec niebieskich.

Dobre wieści dotyczą dwóch piłkarzy, których trener Fornalik nie miał do dyspozycji przed meczem w Łodzi. Do treningów wrócił Czech Pavel Sultes, który zmagał się z grypą żołądkową oraz Litwin Mindaugas Panka, który skarżył się na ból pleców.

- Cieszymy się, że Pavel i "Migdał" są już w pełni sił i wrócili do zajęć. Poza tym, oprócz Gabora Straki, który naciągnął mięsień przywodziciela przed meczem z Lechem i nadal trenuje indywidualnie, nikt nie ma kłopotów ze zdrowiem. To daje nam większe pole manewru przed spotkaniem ze Śląskiem - mówi Fornalik, który przypomina, że ze składu wypadli Maciej Sadlok i Żeljko Djokić, którzy w spotkaniu z Widzewem zostali ukarani czerwonymi kartkami. - Ich absencja będzie z pewnością problemem, z którym będziemy musieli sobie poradzić - dodaje trener Ruchu.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »