Komisja Licencyjna zmieniła decyzję. Ruch i Górnik mogą grać u siebie!

Radość w klubach z Zabrza i Chorzowa. Czy ceną za pozytywną decyzją Komisji Licencyjnej jest głosowanie w październiku na Grzegorza Latę?
W maju komisje PZPN zajmujące się licencjami zdecydowały, że Górnik i Ruch mają obiekty przestarzałe bądź niebezpieczne i muszą grać na stadionach rezerwowych - niebiescy w Gliwicach, a Górnik w Sosnowcu. Minęły trzy miesiące i decyzja została zupełnie zmieniona. W środę obradowała Komisja Licencyjna, która wysłuchała referatu eksperta, który odwiedził oba obiekty.

Jako pierwszy o pozytywnej decyzji poinformował na swojej stronie Ruch. Klub z Chorzowa dzięki temu zaoszczędzi około miliona złotych. Tyle miała bowiem kosztować przeprowadzka do Gliwic. Przypomnijmy, że Ruch zgłosił we wniosku licencyjnym stadion Piasta. Miasto nie chciało się jednak zgodzić na przeprowadzkę i zainwestowało w remont przestarzałego obiektu ponad milion złotych. Remont ma się zakończyć w przyszłym tygodniu, a już 15 września Ruch zagra u siebie z Koroną Kielce. Takie wnioski płyną po środowym posiedzeniu Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej

- To dobra wiadomość. Jestem przekonany, że kibice niebieskich jak zwykle będą dla nas dwunastym zawodnikiem, który pomoże nam wygrać z Koroną. Rywalizacja na własnym stadionie to zawsze dodatkowy bodziec w walce o wygraną. Cieszę, że PZPN wziął ten aspekt pod uwagę, docenił nasze starania i zgodził się abyśmy nadal grali w Chorzowie - podkreśla prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz.

Kwadrans później podobne informacje przekazała strona Górnika Zabrze. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bardzo ciężko pracowaliśmy na tę pozytywną dla nas decyzję. - W przeciągu kilku miesięcy dokonaliśmy wielu poprawek i prac na Stadionie im. Ernesta Pohla pod kątem gry Górnika w sezonie 2012/13 na naszym obiekcie. - komentuje Artur Jankowski, prezes Górnika Zabrze.

Klub z Zabrza w ekspresowym tempie uruchamia sprzedaż biletów na mecz z Legią Warszawa, który odbędzie się 16 września.

Przypomnijmy, że przed kilku dniami w artykule na portalu ŚLĄSK.SPORT.PL przewidzieliśmy taki scenariusz. Napisaliśmy, że oba zasłużone śląskie kluby otrzymają pozytywne wiadomości z komisji Licencyjnej. Ceną ma być głosowanie w trakcie październikowych wyborów w PZPN za reelekcją Grzegorza Laty!

Czy fakt, że Górnik Zabrze i Ruch Chorzów będą jednak grać na własnych stadionach i nie grozi im przeprowadzka to: