Przełamanie Ruchu Chorzów. Na razie kosztem trzecioligowca

Ruch Chorzów wygrał z Przebojem Wolbrom w meczu, który odbył się z okazji 75-lecia klubu z Małopolski.
Ruch... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »

Ruch, który w lidze pozostaje na razie bez gola i choćby jednego punktu, wreszcie poczuł, jaka to radość trafić do bramki rywala.

Dwa gole zdobył Grzegorz Kuświk. Do siatki trafił również Andrzej Niedzielan. Dorobek "Wtorka" powinien być większy, ale doświadczony napastnik nie wykorzystał rzuty karnego. Kwadrans przed końcem spotkania piłkę po jego strzale odbił bramkarz trzecioligowca Karol Półtorak - informuje portal niebiescy.pl.

W składzie Ruchu zabrakło kadrowiczów: Arkadiusza Piecha, Krzysztofa Kamińskiego i Filipa Starzyńskiego oraz kontuzjowanych zawodników, Mindaugasa Panki i Pawła Lisowskiego. Do gry wrócił za to Gabor Straka, który zmagał się ostatnio z urazem mięśnia.

Przebój Wolbrom - Ruch Chorzów 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Zieńczuk (39. karny), 0:2 Kuświk (50.), 0:3 Kuświk (68.), 0:4 Niedzielan (88.)

Ruch: (I połowa) Pesković - Kikut, Djokić, Sadlok, Lewczuk - Sultes, Malinowski, Straka, Zieńczuk - Jankowski, Niedzielan; (II połowa) Perdijić - Kikut, Szyndrowski, Stawarczyk, Lewczuk - Smektała, Djokić, Sadlok, Janoszka - Kuświk, Niedzielan.