Ruch Chorzów wygrał dzięki intuicji Piecha. "Plan był inny"

Ruch Chorzów dzięki zwycięstwu z Koroną Kielce (3:1) jest już w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Pavel Sultes, pomocnik Ruchu, którego gol zakończył strzelanie na Cichej podkreślał, że pogoda, a także rywalizacja przy światłach, sprzyjały rozegraniu ciekawego spotkania. - Cieszę się, że stawiamy na ofensywę. Taka taktyka odpowiada mi najbardziej - mówił.

Marcin Malinowski, kapitan niebieskich zaznaczył, że pozytywne jest to, że Ruch gra dobrze, mimo znacznych roszad w składzie. - Z każdym meczem wygląda to coraz lepiej. Z Koroną znowu musieliśmy odrabiać straty, ale wierzę, że w kolejnych meczach to nasi przeciwnicy będą musieli gonić wynik - mówił.

Michał Zieliński, napastnik Korony żałował, że jego zespół nie zdołał utrzymać prowadzenia, a na które wyszedł po strzale Michała Janoty.

- Gol Arka Piecha to przede wszystkim zasługa jego intuicji. Szkoda, że to wpadło, bo jednak wygrana była blisko. Potem zaczyna się dogrywka i dostajemy drugi cios. Na pewno można było pokusić się w Chorzowie o lepszy wynik. Wracamy z niczym, a plany były zdecydowanie inne - podkreślał były napastnik Polonii Bytom.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »