Ruch Chorzów wysoko pokonał Śląsk Wrocław

W sparingu rozegranym w Brzegu podopieczni trenera Jacka Zielińskiego nie dali szans mistrzom Polski.
Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »

Już po 35. minutach niebiescy - po golu Andrzeja Niedzielana i dwóch trafieniach Macieja Jankowskiego - prowadzili 3:0. Niedługo po przerwie drugą bramkę (na 4:1) strzelił Niedzielan, a chwilę potem prowadzenie chorzowskiej drużyny podwyższył 20-letni napastnik Mateusz Kwiatkowski.

Ten ostatni był jednym z siedmiu zawodników sprawdzanych w sobotę przez trenera Zielińskiego, którzy w tym sezonie nie wystąpili jeszcze w oficjalnym meczu Ruchu. Pozostali to bramkarz Krzysztof Kamiński (22 lata), obrońcy Michał Kołodziejski (19), Aleksander Komor (18), Arkadiusz Lewiński (22) oraz pomocnicy Bartosz Kreft (18) i Konrad Mularczyk (18).

Relacja ze sparingu Śląsk - Ruch na oficjalnej stronie chorzowskiego klubu.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:5 (1:3)

Bramki: 0:1 Niedzielan (6.), 0:2 Jankowski (15.), 0:3 Jankowski (35.), 1:3 Mila (45. karny), 1:4 Niedzielan (50.), 1:5 Kwiatkowski (51.), 2:5 Cetnarski (90.)

Ruch: (I połowa) Kamiński - Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Kołodziejski - Kikut, Malinowski, Starzyński, Zieńczuk - Jankowski, Niedzielan; (II połowa) Pesković - Kikut, Lewiński, Komor, Kołodziejski - Mularczyk, Straka, Lisowski, Kreft - Kwiatkowski, Niedzielan.