Ruch Chorzów ukarany przez UEFA. Dotkliwie! [WIDEO]

Ruch Chorzów musi zapłacić 40 tysięcy euro kary za naganne zachowanie pseudokibiców podczas wyjazdowego meczu z Viktorią Pilzno w ramach rozgrywek w eliminacjach Ligi Europejskiej.


O grzywnie poinformował serwis niebiescy.pl.

Wydatek ponad 160 tysięcy złotych to duży problem dla klubu, który i bez płacenia kar ma problemy z płynnością finansową.

- W uzasadnieniu decyzji znalazł się opis przewinień, których dopuścili się w Czechach nasi kibice. Chociaż nie - to przecież nie są kibice tylko ludzie, którzy działają na niekorzyść klubu. Przecież te 160 tysięcy złotych można było wydać na szkolenie młodzieży lub promocję klubu... - irytuje się Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu i wymienia przewinienia pseudokibiców. - Obraźliwe gesty i słowa wobec policji. Jakaś grupka wdała się też z mundurowymi w przepychankę. Część osób chciała wejść na stadion bez biletów. Oczywiście mamy też zapłacić za odpalone race - mówi Chruściel, która zapowiada, że klub opublikuje w tej sprawie stosowne oświadczenie.

Przypomnijmy, że mecz z Pilznie, który Ruch przegrał aż 0:5, oglądało ponad tysiąc fanów chorzowskiego klubu. Fani zapamiętali ten mecz tak...