Ruch Chorzów drży o Arkadiusza Piecha. "Nie wyjdzie ze szpitala". A Wielkie Derby Śląska w następnej kolejce

Arkadiusz Piech doznał urazu stawu skokowego w meczu z Polonią Warszawa. Czy wróci do zdrowia i formy przed Wielkimi Derbami Śląska?


Piech nie będzie dobrze wspominał niedzielnego meczu w Warszawie (1:2). Po strzale napastnika niebieskich wicemistrz Polski wyszedł na prowadzenie, ale skuteczne zagranie Piech przypłacił kontuzją. - Coś mi chrupnęło w kostce i dalsza gra nie miała sensu - cytuje Piecha strona niebiescy.pl

Piech to dziś najlepszy zawodnik niebieskich. W Warszawie strzelił gola w piątym meczu z rzędu. Bez niego chorzowski zespół znacznie traci na wartości. Sympatycy Ruchu obawiają się teraz, że Piech nie zagra w najważniejszym dla chorzowskich kibiców spotkaniu sezonu, czyli Wielkich Derbach Śląska. Mecz z Górnikiem Zabrze odbędzie się 29 października na Cichej. - Zostało osiem dni, więc jest szansa, że Piech będzie tego dnia w pełni sił. Z tego co przekazano mi zaraz po meczu w Warszawie wynika, że torebka stawowa nie pękła. To dobra wiadomość. Od poniedziałku Piech przejdzie szczegółowe badania. Dzwoniłem już w tej sprawie do Aleksandra Kurczyka [szef rady nadzorczej niebieskich zarządza też prywatną kliniką - przyp.red.]. Arek nie wyjdzie ze szpitala tak długo aż nie będziemy wiedzieć, jak poważny jest to uraz i jak mu zaradzić. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło go zabraknąć w naszym składzie podczas derbów - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kto wygra 29 października Wielkie Derby Śląska?