Arkadiusz Piech - najgorętsze nazwisko Wielkich Derbów Śląska

Arkadiusz Piech, kontuzjowany napastnik Ruchu Chorzów budzi największe emocje przed meczem z Górnikiem Zabrze.


27-letni piłkarz w ostatnim meczu z Polonią Warszawa doznał kontuzji stawu skokowego. Ruch informował w poniedziałek, że będzie pauzował trzy tygodnie. Zawodnik przechodzi intensywną rehabilitację i na razie trenuje indywidualnie.

- Na tą chwilę Arek nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz Górnikiem. Cuda - tak na boisku, jak i w medycynie czasami się zdarzają, ale my w tej chwili o cudach nie myślimy. Arek trenuje indywidualnie, a nam pozostaje tylko czekać. Musimy pamiętać, że liga na meczu z Górnikiem się nie kończy, a to oznacza, że nie możemy szafować zdrowiem piłkarzy - zaznacza Jacek Zieliński, trener Ruchu.

Górnik zapewnia, że problemami ze zdrowiem Piecha głowy sobie nie zaprząta. - Koncentrujemy się nad tym, co my chcemy zagrać. Mam na myśli nasze założenia taktyczne i dyspozycję dnia. Oczywiście, czytamy informacje o Piechu. Musimy być przecież przygotowani na to, czy zagra, czy zostanie zastąpiony np. przez Andrzeja Niedzielana, którego bardzo cenię - wyjaśnia Adam Nawałka, trener Górnika.

W podobnym tonie wypowiada się również Adam Danch, kapitan zabrzańskiej drużyny. - Andrzej Niedzielan ma podobne predyspozycje, co Arkadiusz Piech. Jest szybki i potrafi się odnaleźć pod bramką. My koncentrujmy się głównie na sobie. Nie ma dla nas znaczenia, który z nich zagra. Nie interesuje nas też, czy Ruch robi w tej sprawie jakąś "zasłonę dymną" - podkreśla.

Wielkie Derby Śląska. Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kto wygra 29 października Wielkie Derby Śląska?
Więcej o: