Mnożą się problemy Ruchu Chorzów przed meczem z Piastem Gliwice

Arkadiusz Piech wciąż leczy kontuzję. Andrzej Niedzielan, który go zastąpił w Wielkich Derbach Śląska, też nie jest w pełni sił. Kto więc zagra w ataku w sobotnim meczu z Piastem Gliwice?


Optymistyczne informacje dotyczące sobotniego powrotu Piecha na boisko nie są już aktualne. - W przypadku Arka wszystko zmienia się bardzo dynamicznie. Jednego dnia wydaje się, że będzie gotowy do gry, a drugiego już nie. Trzeba czekać - mówi Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu.

Eugeniusz Lerch, przed laty znakomity napastnik Ruchu, mistrz Polski z roku 1960 podkreśla, że kontuzja stawu skokowego to bardzo paskudny uraz.

- Nie dość, że się często odnawia, to jeszcze czas leczenia jest trudny do określenia - podkreśla Lerch.

Pod znakiem zapytania stoi też występ Niedzielana. Jacek Zieliński, trener Ruchu mówi, że uraz 33-letniego napastnika jest związany z przeciążeniem organizmu. Szkoleniowiec nie wyklucza jednak, że Niedzielan z Piastem zagra. Jeżeli "Wtorka" zabraknie, miejsce w podstawowej jedenastce prawdopodobnie zajmie Grzegorz Kuświk.

Zieliński, który w przeszłości był trenerem Piasta, podkreśla, że gliwiczanie to dobrze poukładany zespół.

- Ma swoje atuty w obronie i przede wszystkim w ofensywie. O tym musimy szczególnie pamiętać. My musimy jednak przede wszystkim skupić się na sobie. Podyktować beniaminkowi swoje warunki i zagrać skutecznie w ataku. Mamy już plan na to spotkanie. Jeśli zrealizujemy nasze założenia taktyczne w stu procentach, to jestem optymistą. Do Gliwic jedziemy po trzy punkty - zapowiada trener.

Więcej o: