Fatalny uraz piłkarza Ruchu Chorzów. Gabor Straka złamał nogę!

Gabor Straka, pomocnik Ruchu Chorzów, doznał urazu podczas sobotniego meczu z Piastem Gliwice. W rundzie jesiennej Słowak na boisko już nie wybiegnie.


31-letni piłkarz zszedł z boiska po kwadransie gry. Straka doznał urazu po ataku Tomasza Podgórskiego, pomocnika drużyny z Gliwic - Gabor Straka złamał nogę w kostce. Oznacza to, że będzie pauzował do końca rundy jesiennej - mówi fizjoterapeuta Ruchu Włodzimierz Duś.

Dobre wieści dotyczą za to Arkadiusza Piecha, który zmaga się z urazem stawu skokowego od meczu z Polonią Warszawa, czyli od ponad dwóch tygodni. Najlepszy napastnik Ruchu wraca do formy. Piech trenuje już z resztą kolegów, ale nie wykonuje ćwiczeń z pełnym obciążeniem. Indywidualnie nadal trenuje Andrzej Niedzielan, który w Wielkich Derbach Śląska przeciążył staw skokowy.

Ostatni pechowiec z Cichej to Marek Zieńczuk, którzy również ucierpiał w meczu z Piastem. Zieńczuk po jednym ze starć doznał urazu żeber. Te na szczęście nie są złamane, ale pomocnik wciąż odczuwa ból i w poniedziałek nie trenował z resztą kolegów. We wtorek czekają go kolejne badania.