Sport.pl

Hala Ruchu Chorzów zmienia kolor. Była pomarańczowo-czerwona, a będzie...

W Chorzowie trwa remont hali sportowej, w której grają na co dzień m.in. piłkarki ręczne Ruchu Chorzów, a trenują piłkarze niebieskich
Wartość inwestycji to ponad 3,7 miliona złotych. Ponad trzy miliony to dofinansowanie z Unii Europejskiej, resztę dołożyło miasto. Wymieniane są okna i drzwi, przebudowywana jest ściana frontowa. Ściany zostaną również obłożone styropianem. Robotnicy modernizują też ogrzewanie - na dachu hali zamontowane zostaną baterie solarne, które będą podgrzewać wodę w łazienkach. Podczas modernizacji rozebrane zostały też schody prowadzące do wejścia od strony ul. Dąbrowskiego - w ich miejsce powstaną nowe, bezpieczniejsze. Nowa będzie wentylacja, instalacja do oddymiania i sygnalizacja pożarowa.

Co ciekawe, hala, która dotąd była pomarańczowo-czerwona, po remoncie będzie niebieska, czyli w barwach Ruchu Chorzów. Warto dodać, że piłkarze niebieskich - szczególnie w okresie zimowym - często trenują na Dąbrowskiego.

Władze miasta podkreślają, że remont hali to największa inwestycja w historii tego obiektu. Jego celem jest przede wszystkim termomodernizacja, tak, aby obiekt był oszczędniejszy w utrzymaniu. Oszacowano, że rocznie na ogrzewaniu będzie można zaoszczędzić nawet 150 tysięcy złotych.

Planowane zakończenie modernizacji to pierwszy kwartał 2013 roku.

Więcej o: