Testowała go Legia Warszawa, zagra w Ruchu Chorzów

Dwóch młodych piłkarzy Iławy i Lublina dołączy do kadry pierwszej drużyny Ruchu Chorzów
Mirosław Mosór, dyrektor sportowy niebieskich, podkreśla, że jeszcze za wcześnie, żeby przesądzać o tym, którzy piłkarze opuszczą Ruch i jakie będą też pierwsze wzmocnienia.

- Na pewno ktoś odejdzie, ale trudno spodziewać się bogatej w nazwiska listy transferowej. Części zawodników zaproponujemy rozstanie. Inni - to dotyczy przede wszystkim naszej młodzieży - mogą zostać wypożyczeni do innych klubów - mówi.

Informowaliśmy już, że z drużyną mogą pożegnać się Marcin Kikut, Paweł Lisowski i Matko Perdijić. Menedżer szuka też nowego klubu Arkadiuszowi Piechowi. - Uważam, że wypożyczenie dobrze zrobi też Michałowi Staszowskiemu. Doświadczenie w seniorskiej piłce muszą też zacząć zbierać Michał Kołodziejski czy Hubert Kotus - zaznacza Mosór.

W klubie wytypowano już nazwiska piłkarzy z Młodej Ekstraklasy, którzy zostaną włączeni do kadry pierwszej drużyny. To Aleksander Komor i Hubert Otręba.

18-letni Otręba jest pomocnikiem i trafił na Cichą z Jezioraka Iława. Ciekawą postacią jest również 18-letni obrońca Komor. Były piłkarz UKS-u Widok SP 51 Lublin ma znakomite warunki fizyczne (190 centymetrów wzrostu). Zawodnikiem interesowała się w przeszłości Legia Warszawa, która zaprosiła Komora na testy.

Czy Ruch Chorzów wiosną będzie już inną drużyną?