Sport.pl

Arkadiusz Piech za słaby na Bundesligę. Ekspert rozbawiony

Radosław Gilewicz, były napastnik Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski, uważa, że jeżeli Arkadiusz Piech opuści Cichą, to niebieskim trudno będzie go zastąpić
Ruch oferuje swojemu najlepszemu napastnikowi nowy kontrakt, ale ten - jak mówią sami działacze - jest zdeterminowany, żeby zmienić barwy klubowe. Jarosław Solarz, menedżer piłkarza, mówił na naszych łamach, że realny jest transfer Piecha do Rosji.

- Odejście Arka Piecha to jest jeden wielki koncert życzeń. Klub chce zarobić na nim niemałe pieniądze. Wiemy, że rynek jest bardzo trudny i nie jest łatwo sprzedać piłkarza. Nie wiem, czy będzie tak łatwo w przypadku Piecha, choć to jest ostatni dzwonek, żeby ten chłopak jeszcze gdzieś sobie pograł. Sam jestem ciekaw, czy trafi do Rosji czy Turcji. Myślę, że to są idealne kierunki dla niego - mówi portalowi Niebiescy.pl Gilewicz, były piłkarz m.in. VfB Stuttgart, Tirolu Insbruck czy Austrii Wiedeń.

Jeszcze kilka miesięcy temu - gdy Piech został wybrany na najlepszego piłkarza minionego sezonu ekstraklasy - wydawało się, że napastnik może trafić do ligi francuskiej lub niemieckiej. Solarz przekonywał, że piłkarza Ruchu obserwują skauci z Bundesligi. - Powiem szczerze, że troszeczkę się śmieję, bo Arek nie jest piłkarzem na Bundesligę, on nie ma tych umiejętności - dodaje Gilewicz, który uważa, że Ruchowi nie będzie łatwo znaleźć następcę Piecha.

- Ciężko będzie go zastąpić, bo on idealnie pasował do tego klubu, systemu, bardzo dobrze się tu czuł, często wygrywał spotkania w pojedynkę, gra była podporządkowana jemu i wszystko się układało. Mało jest piłkarzy takiego pokroju, z taką dynamiką, szybkością, jak na polską ekstraklasę. W tym momencie nie widzę następcy, ale przeszłość pokazała, że Ruch potrafi dawać piłkarzom drugą szansę i oni się tutaj odblokowują. Z drugiej strony muszę krytycznie powiedzieć, że nie wierzę w Niedzielana. On nie pokazuje swoich walorów, co robił skutecznie w przeszłości - wyjaśnia Gilewicz.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kto szybciej zmieni barwy klubowe?
Więcej o: