Ruch Chorzów szykuje się na "egzotyczny" transfer

Ruch Chorzów rozpoczął treningi w 2013 roku w składzie z rundy jesiennej, ale w najbliższych dniach do drużyny powinni dołączyć nowi zawodnicy.
Mirosław Mosór, dyrektor sportowy chorzowskiego klubu, potwierdził, że szanse na podpisanie kontraktów mają Sebastian Deja (Odra Opole) oraz Robert Chwastek, który właśnie rozstał się z Dolcanem Ząbki.

W poniedziałek chorzowski klub przebadał natomiast Łukasza Cieślewicza.26-letni napastnik grał ostatnio na Wyspach Owczych.

Transfer zawodnika zaproponował Grzegorz Kapica, skaut niebieskich. - Ten ruch wydaje się dosyć egzotyczny, ale gdy przypomni się, że Cieślewicz grał też w lidze duńskiej, to jednak wydaje się, że warto go sprawdzić. Ocenimy jego zdrowie, formę fizyczną. Na pewno dostanie szansę gry w sparingu. Potem zapadnie decyzja w sprawie jego przyszłości - mówi Mosór.

Ruch wciąż szuka też lewego obrońcy. Na testy do Chorzowa ma przyjechać Paweł Woleński, 20-latek związany m.in. z Górnikiem Polkowice i Zagłębiem Lubin. - Woleński grał wcześniej w kilku rocznikach młodzieżowych reprezentacji Polski. Ostatni rok spędził razem z rodziną w Stanach Zjednoczonych. Sami musimy się przekonać, na jakim poziomie jest ten chłopak - uzasadnia Mosór.

Kto szybciej zmieni barwy klubowe?