Piłkarze Ruchu Chorzów jakich nie znacie! [ZASKAKUJĄCE ZDJĘCIA]

Piłkarze Ruchu Chorzów przygotowują się do meczu przyjaźni. To jedyne takie spotkanie w roku, gdy w kąt idą piłkarskie korki, a w użyciu są łyżwy.
Niebiescy starannie przygotowują się do potyczki z hokeistami Naprzodu Janów. Od poniedziałku trwają treningi piłkarzy Ruchu na lodowisku w dzielnicy Katowic.

- Odkąd pamiętam zawsze jeździłem na łyżwach, ale nigdy nie grałem w hokeja. Zadebiutowałem sześć lat temu - właśnie przy okazji Meczu Przyjaźni - a potem z roku na rok coraz lepiej radziłem sobie z kijem i krążkiem. Początki nigdy nie są łatwe, dlatego bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Maciej Sadlok i Michal Pesković. Widać, że mają doświadczenie i drużyna będzie miała z nich pożytek. Pochwały należą się także Arkowi Piechowi i Piotrowi Stawarczykowi. Chłopcy zrobili postępy i z pewnością są lepszymi hokeistami niż przed rokiem. Jestem pewien, że w sobotę pokażemy, co potrafimy - zapewnia Wojciech Grzyb, były kapitan Ruchu, który obecnie pracuje w dziale marketingu chorzowskiego klubu.

W drużynie niebieskich zagrają również byli piłkarze Ruchu Radosław Gilewicz i Mariusz Śrutwa oraz kierownik drużyny Andrzej Urbańczyk i rzecznik prasowy klubu Donata Chruściel.

Sobotni mecz na lodowisku w Janowie rozpocznie się o godzinie 17. W trakcie spotkania będą prowadzone licytacje gadżetów i koszulek sportowych, a cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kto szybciej zmieni barwy klubowe?