Arkadiusz Piech już nie jest najszybszym piłkarzem Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów są już po badaniach szybkości i wydolności. Najszybszym zawodnikiem wicemistrza Polski nie jest już Arkadiusz Piech.
28-letni napastnik uchodził dotąd za gracza, który w drużynie z Cichej przebiera nogami najszybciej. Ostatnie testy wykazały jednak, że Ruch ma nowego lidera w rankingu sprinterów. Jest nim kolejny napastnik Grzegorz Kuświk.

- Biegaliśmy cztery razy odcinki 30-metrowe. Pomiary były robione na 5., 10., 20. i 30. metrze. Dlatego od razu mieliśmy cztery "lotne" wyniki. Posłużą nam do bieżących analiz, a także jako materiał porównawczy nie tylko do wyników ostatnich testów, ale także do tych przeprowadzanych w tym samym okresie w ubiegłym roku - opowiada Leszek Dyja, trener przygotowania fizycznego Ruchu.

Zespół sprawdził też swoją wydolność. Tym razem zawodnicy męczyli się na rowerkach. - Za wcześnie na przedstawianie ostatecznych wyników. Niemniej na gorąco możemy stwierdzić, że testy - z małymi wyjątkami - wypadły dobrze - dodaje Dyja.

Najlepszą wydolność ma stoper Piotr Stawarczyk. Nad organizmami muszą natomiast popracować m.in. Łukasz Janoszka, Marek Zieńczuk i Mindaugas Panka, którzy jesienią byli kontuzjowani. - Będą mieli dodatkowe zajęcia, ale nie ma obaw, by nie dogonili z formą kolegów - zapewnia Dyja.

Który z weteranów Ruchu Chorzów będzie wiosną najbardziej wartościowy dla drużyny?