Pierwszy zimowy sparing Ruchu Chorzów [ZAPIS RELACJI]

Na boisku Hetmana w Dąbrówce Małej niebiescy zmierzyli się z Rozwojem Katowice.
Mecz był rozgrywany na boisku o sztucznej nawierzchni przy trzech stopniach mrozu i prószącym śniegu.

Zawody, które oglądało około stu kibiców, podzielono na trzy części po 30 minut każda. Sędziował Michał Zając.

Ruch rozpoczął w składzie: Kamiński - Kikut, Sadlok, Stawarczyk, Chwastek - Smektała, Lewczuk, Panka, Włodyka - Kuświk, Cieślewicz.

W wyjściowej jedenastce znalazło się dwóch nowych zawodników: 25-letni Robert Chwastek, wychowanek Stadionu Śląskiego, ale od niemal 10 lat poza Chorzowem (ostatnio Dolcan Ząbki) i 26-letni Łukasz Cieślewicz, najlepszy piłkarz ligi na Wyspach Owczych w 2011 (ostatnie dwa sezony w B36 Torshavn).

Bez bramek po pierwszej tercji. Przy piłce częściej był w niej Ruch, ale nie przełożyło się to na sytuacje do zdobycia gola.

Niebiescy w drugiej części: Kamiński - Konczkowski, Komor, Lewiński, Wojeński - Kwiatkowski, Otręba, Starzyński, Chwastek - Kuświk, Cieślewicz.

Sporo zmian. Martin Konczkowski (20 lat), Aleksander Komor i Hubert Otręba (obaj po 19) to zawodnicy Ruchu, którzy nie zagrali jeszcze w lidze (podobnie jak 23-letni bramkarz Krzysztof Kamiński). Z kolei 20-letni Piotr Wojeński, który dotąd grał w klubach z Dolnego Śląska i... Stanów Zjednoczonych, stara się o angaż w chorzowskim klubie.

GOOOL! Cieślewicz wbiegł między katowickich obrońców, zostawił ich z tyłu i strzelił przy słupku. Ruch od 50. minuty prowadzi 1:0.

Na koniec drugiej tercji zdobywca bramki, który dotąd grał tylko w klubach farerskich i duńskich, uderza z dystansu, ale wynik się nie zmienia. Cieślewicz to - jak dotąd - najlepszy zawodnik tego sparingu.

Do ostatniej części gry niebiescy przystąpili w następującym zestawieniu: Lech - Konczkowski, Komor, Kołodziejski, Wojeński - Kwiatkowski, Otręba, Lewiński, Kotus - Starzyński, Kuświk.

Trzech nowych zawodników to 19-letni bramkarz Kamil Lech oraz 20-letni Michał Kołodziejski i Hubert Kotus. Jesienią wszyscy grali drużynie Młodej Ekstraklasy niebieskich.

Sędzia zakończył mecz. Ruch wygrał 1:0 po bramce Łukasza Cieślewicza.