Ruch Chorzów dał piłkarzowi szansę po roku przerwy. Jedzie na obóz

Robert Chwastek, 25-letni pomocnik pojedzie z niebieskimi na rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie w Kamieniu koło Rybnika.
Trener Jacek Zieliński przekazał taką informację po sobotnim sparingu z Rozwojem Katowice (1:0). - Bardzo się z tego cieszę. Za mną tydzień treningów w Chorzowie. To był czas pierwszej próby. Teraz czas na kolejną - mówi piłkarz.

Chwastek pochodzi z Chorzowa, ale w Ruchu dotąd nie zagrał. Reprezentował za to Stadion Śląski oraz Józefkę i Zantkę Chorzów. Ostatnio był zawodnikiem pierwszoligowego Dolcanu Ząbki, z którym już rozwiązał kontrakt.

- To moje drugie podejście do Ruchu. Rok temu nie wyszło. Teraz znowu odezwał się telefon z zaproszeniem na testy, z czego bardzo się ucieszyłem - przyznaje.

Z Rozwojem Chwastek grał na lewej obronie i pomocy. - Nie ma jednej pozycji, na której czuję się najlepiej. Warunki do gry były trudne, więc najważniejsze było to, żeby szybko się przystosować. Chciałbym być przede wszystkim przydatny dla drużyny. Jeżeli trener będzie mnie widział na kilku pozycjach, to ja także na tym zyskam - przekonuje Chwastek.