Sport.pl

Napastnik z Wysp Owczych bliżej Ruchu Chorzów

Łukasz Cieślewicz, 26-letni napastnik, który grał dotąd na Wyspach Owczych i w Danii, wyjedzie z Ruchem Chorzów na rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie w Kamieniu.
Cieślewicz trenował z Ruchem od kilku dni. W sobotę zagrał w sparingu z drugoligowym Rozwojem Katowice (1:0), w którym strzelił jedynego gola.

Napastnik reprezentował ostatnio barwy B36 Torshavn, a wcześniej występował również w Danii w drużynach Brondbyernes IF oraz Hvidovre IF. W 2011 roku napastnik został mistrzem Wysp Owczych. Strzelił 17 bramek w 27 meczach. Wyróżniono go wtedy tytułem najlepszego piłkarza ligi.

- Poziom drużyn polskiej ekstraklasy na pewno jest wyższy od tych z ligi na Wyspach Owczych. Gra się szybciej. Bardziej technicznie. Przepaści jednak nie ma - ocenia zawodnik.

Trener Jacek Zieliński da Cieślewiczowi szansę dalszej pracy z Ruchem. Na zgrupowanie nie pojedzie natomiast Piotr Wojeński, 20-letni obrońca, który także trenował na Cichej.

Portal niebiescy.pl  informuje, że do Kamienia nie wyjadą również Matko Perdijić, Hubert Otręba, Gabor Straka oraz najprawdopodobniej także Hubert Kotus.

Który z weteranów Ruchu Chorzów będzie wiosną najbardziej wartościowy dla drużyny?
Więcej o: