Ruch Chorzów uzgodnił z Sivassporem kwotę odstępnego za Piecha

Arkadiusz Piech, napastnik Ruchu Chorzów, już tej zimy wzmocni zespół z tureckiej ekstraklasy.
28-letni napastnik podpisał z Sivassporem wstępną umowę, ale jego transfer wciąż mógł zablokować Ruch. Piech jest bowiem jeszcze związany z niebieskimi półrocznym kontraktem.

- Osiągnęliśmy finansowe porozumienie. Piech może zmienić klub już teraz - mówi Dariusz Smagorowicz. Prezes niebieskich liczył, że klub z Cichej zarobi na zawodniku ze Świdnicy przynajmniej 500 tysięcy euro. Z naszych informacji wynika jednak, ze Ruch dostanie za swojego najlepszego zawodnika znacznie niższą sumę.

Piech wyjechał we wtorek to Turcji na testy medyczne. Jeżeli zaliczy je pozytywnie, to podpisze właściwy kontrakt.

Ruch będzie teraz szukał zawodnika, który zastąpi Piecha. Nie będzie nim testowany od dwóch tygodni Łukasz Cieślewicz. Jacek Zieliński, trener chorzowskiej drużyny, po konsultacji z Mirosławem Mosórem, dyrektorem sportowym klubu, zrezygnował z tego piłkarza. Cieślewicz grał ostatnio na Wyspach Owczych i nie wykluczał, że będzie tam kontynuował karierę.

Z drużyną wciąż przygotowuje się do sezonu Robert Chwastek. 25-letni piłkarz, który grał ostatnio w Dolcanie Ząbki, nie związał się jeszcze kontraktem z niebieskimi. Trener Zieliński widzi jednak dla niego miejsce w drużynie.