Ruch Chorzów gra pierwszy sparing w Turcji. Rywalem gruzińskie FC Zestafoni

Spotkanie z mistrzem w Turcji rozpoczęło się o godzinie 14.30 w Side.
W składzie niebieskich od pierwszej minuty grał Marcin Baszczyński, który przed wyjazdem do Turcji był kontuzjowany. Zespół z Gruzji w piątek przegrał z azerskim Qarabag Agdam (0:2)

5. Gruzini w natarciu. Po rzucie rożnym główkował George Kachkachishvili, ale Michal Pesković pewnie złapał piłkę.

12. Kapitanem Ruchu w tym meczu był Łukasz Janoszka, który niestety musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Na jego miejsce Jakub Smektała.

15. Ruch Chorzów na razie w defensywie. Piłkarze Zestafoni wykonywali kolejny rzut wolny, ale na razie są niedokładni.

20. Z dystansu uderzał Vakhtang Chanturishvili. Mocno, ale niecelnie.

30. Niebiescy też mają swoje szanse. Pod bramką Roina Kvaskhvadze było groźnie po rzucie wolnym Marka Zieńczuka.

40. Levan Sharikadze starał się zaskoczyć Peskovicia. Słowak jednak pewnie broni.

45. Sędzia Murat Dost zakończył pierwszą połowę. Wcześniej żółta kartka dla Smektały za faul.

46. Jacek Zieliński wymienił w przerwie wszystkich piłkarzy. Starzyński zdążył już wykonać rzut rożny.

50. Roin Kvaskhvadze, bramkarz i kapitan mistrza Gruzji, łapie piłkę dośrodkowaną przez piłkarza Ruchu.

55. Tornike Gorgiashvili główkował na bramkę niebieskich. Zabrakło precyzji.

60. Gra toczy się w środku pola.

65. Piłkarze się nie oszczędzają. Żółta kartka dla Teimuraza Gongadze.

70. Jest ostro. Kolejna żółta kartka. Tym razem George Kachkachishvili.

75. Kolejna dobra akcja Ruchu. Dobrze ustawiony Roin Kvaskhvadze pewnie łapie piłkę.

85. Służba medyczna na boisku. Pomocy potrzebuje Szota Babunasvili.

87. Żadna z drużyn nie kwapi się do odważniejszego ataku.

90. Ostatni gwizdek. Ruch w pierwszym meczu na tureckiej ziemi zremisował z mistrzem Gruzji.

Ruch Chorzów - FC Zestafoni 0:0 (0:0)

Ruch: Pesković - Kikut, Baszczyński, Djokić, Chwastek - Zieńczuk, Tymiński, Lewiński, Janoszka (12. Smektała Ż) - Jankowski, Sultes.

Po przerwie grali: Kamiński, Konczakowski, Stawarczyk, Lewczuk, Panka, Malinowski, Kuświk, Włodyka, Niedzielan, Starzyński