Ruch Chorzów zremisował z mistrzem Gruzji. Ostry mecz. Niebiescy stracili kapitana

Ruch Chorzów zremisował bezbramkowo z FC Zestafoni na początek zgrupowania w Turcji.
Mecz w Side nie był pięknym widowiskiem. Piłkarze nie szanowali swoich nóg. Sędzia Murat Dost pokazał trzy żółte karki. Łukasz Janoszka, który był w tym spotkaniu kapitanem niebieskich zszedł z boiska w 12. minucie z powodu urazu stawu skokowego. To fatalna informacja, bowiem Janoszka dopiero co wrócił do gry po urazie stawu biodrowego.

Dodajmy, że od pierwszej minuty zagrał Marcin Baszczyński, który w Polsce nie trenował z pełnym obciążeniem z powodu urazu ścięgna.

Trener Jacek Zieliński dał szansę gry 22 zawodnikom. Pod bramką Roina Kwaszkwadze - kapitana mistrza Gruzji - najgroźniej było po stałych fragmentach gry. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie na żywo.

W kolejnych sparingach rywalami mistrza Polski będą Inter Zapresić z Chorwacji, słowacki Spartak Trnava, rosyjski Amkar Perm oraz Szachtior Karaganda z Kazachstanu.

Niebiescy wracają do Polski 15 lutego.

Ruch Chorzów - FC Zestafoni 0:0 (0:0)

Ruch: Pesković - Kikut, Baszczyński, Djokić, Chwastek - Zieńczuk, Tymiński, Lewiński, Janoszka (12. Smektała Ż) - Jankowski, Sultes.

Po przerwie grali: Kamiński, Konczakowski, Stawarczyk, Lewczuk, Panka, Malinowski, Kuświk, Włodyka, Niedzielan, Starzyński.