Biletowa rewolucja Ruchu Chorzów! Niebiescy stawiają na internet

Ruch Chorzów wyrzucił rozbudowany cennik biletów na mecze rozgrywane przy Cichej. Kto chce mieć zniżki, powinien nastawić się na zakupy wejściówek przez internet.
Jeżeli chcielibyście skomplikować coś, co powinno być proste jak drut, to powinniście brać nauki u osób, które opracowywały do niedawna cennik na mecze Ruchu.

Czas na prostotę

To była prawdziwa biletowa tablica Mendelejewa! Masa rubryk, rubryczek i gwiazdek. Inna cena na taki mecz, a inna na taki. Inna na Puchar Polski, a inna na ligę. Teraz ma nastać czas prostoty. Dwie ceny biletów: 40 złotych na trybunę górną i 20 złotych na trybuną dolną (dotąd było to na niektóre mecze 65 i 45 złotych) oraz na pozostałe sektory. Tyle mają kosztować bilety w dniu spotkania, bo kto postara się o nie wcześniej, dostanie 50-procentową zniżkę

Osoby, które nie mogą liczyć na zniżki z racji wieku, też dostaną bilet taniej, ale tylko wtedy, gdy zamówią go przez internet.

- Nie ma już meczów mniej i bardziej ważnych, a przypomnę, że mieliśmy też biletową kategorię TOP, która obejmowała spotkania z najbardziej atrakcyjnymi rywalami. Ma być prosto i czytelnie. System promuje tych, którzy o bilecie nie przypominają sobie dopiero w dniu spotkania. Liczymy, że przełoży się to na wzrost frekwencji. Sezon zaczynamy trzema spotkaniami na własnym stadionie. Do Chorzowa przyjadą Lech Poznań, Widzew Łódź i Śląsk Wrocław. Jesienią, gdy Cicha była remontowana, nie wpuszczaliśmy na trybuny kibiców gości. Teraz to się zmieni. Każde z tych spotkań będzie mogło obejrzeć po tysiąc fanów Lecha, Widzewa i Śląska. To musi być dobre otwarcie po słabej jesieni - podkreśla Dariusz Smagorowicz, prezes wicemistrza Polski. Przypomnijmy, że jesienią słabe mecze Ruchu oglądało średnio około trzech tysięcy osób.

To nie pierwsza lepsza

Na "rewolucji" ucierpią te osoby, które już wcześniej kupiły karnety na całe rozgrywki.

- Pomyśleliśmy także o nich. Każdy z karnetowiczów otrzyma od klubu dedykowaną piłkę - np. "Dla Pana Darka Nowaka" z autografami całej drużyny. To nie będzie pierwsza lepsza piłka, tylko replika tej, która służy zawodnikom podczas meczów ekstraklasy. Taka piłka kosztuje 209 złotych, więc liczymy, że nasi fani będą zadowoleni - mówi Donata Chruściel, rzeczniczka prasowa niebieskich.

Chruściel ma nadzieję, że w przyszłości większość kibiców Ruchu będzie kupować bilety przez internet.

- W czasie hitowych spotkań nieraz zdarzało się, że kończyła się już pierwsza połowa, a ludzie wciąż stali w kolejkach przed kasami biletowymi. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób z tego nie zrezygnuje, ale liczymy, że z czasem procent kibiców kupujących wejściówki on-line będzie wzrastał - podkreśla. 

Jak kupujecie bilety na mecze?