Ruch Chorzów będzie miał nowy hymn. Pracuje nad nim DJ i aktor z kryminalnego serialu

Ruch Chorzów nie chce mieć już hymnu rodem z PRL-u i postanowił klubową pieśń odświeżyć. Nad nową aranżacją pracuje współpracujący z klubem didżej.
Jesienią ubiegłego roku Ruch zapytał kibiców, czy aby nie zmienić klubowego hymnu. Opinie były podzielone. Naszym zdaniem ten, który obecnie pobrzmiewa podczas meczów rozgrywanych na Cichej, jest przaśny i naraża klub na śmieszność. "Ruchu nasz kochany, ligowa drużyno, wszyscy Cię kochamy, chłopak wraz z dziewczyną. Graj nam dobrze, graj, jak za dawnych czasów, kiedy wszyscy na boisku, wtórowali heja, heja, hej!" - to mieszanina śląskiego szlagieru z discopolowym hitem.Piosenka pochodzi z okolicznościowej kasety, która została wydana w 1995 roku na 75-lecie chorzowskiego klubu. Znalazły się na niej również takie "hity", jak "Piłka nożna", "Ole! Ole!" czy "Chorzowski Fudbol" [pisownia oryginalna - przyp. red.]. - Historia tej piosenki, a dziś klubowego hymnu, jest znacznie dłuższa i sięga lat 80., a może i wcześniejszych. To przecież radosna twórczość z czasów PRL-u. Przypominają mi się czasy Manfreda Gorywody, byłego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach i honorowego prezesa Ruchu - mówi Ryszard Sadłoń, kibic Ruchu i kierownik działu organizacji imprez w Chorzowskim Centrum Kultury.

Nie brakuje kibiców niebieskich, którzy uważają, że Ruch powinien wrócić do pieśni, która towarzyszyła piłkarzom w latach 50., czyli "Nas jedenastu, a was tysiące...".

Kilka dni temu ten hymn odśpiewał podczas świętowania 80-tych urodzin Augustyn Bujak, były mistrz Polski w niebieskich barwach.Sam Bujak twierdzi jednak, że do tej pieśni na ma już co wracać. - To zły pomysł. Raz, że tamta pieśń odwołuje się jednak do czasów, gdy Ruch musiał nazywać się Unią. Trudno też, żeby kibice wyśpiewywali o Cieśliku, Cebuli czy Suszczyku, skoro mają dziś nowych bohaterów - zaznacza Bujak.

Działacze Ruchu początkowo myśleli o tym, by wykreować nowy hymn, ale wygląda na to, że zostaną przy starym, ale odnowionym. Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu, zdradza, że nad nową aranżacją "Ruchu nasz kochany..." pracuje współpracujący z klubem z Cichej DJ Cube, czyli Jakub Kurzela - muzyk znany także z udziału w serialu kryminalnym TVN "W11". Efekty jego pracy mamy poznać wiosną.Jak kupujecie bilety na mecze?