Trener Ruchu Chorzów wzburzony po sparingu. Siedem zmarnowanych okazji!

Ruch Chorzów ma problem ze strzelaniem bramek. W sparingu z uzbeckim Nasafem Qarshi trener Jacek Zieliński naliczył siedem stuprocentowych okazji, które zmarnowali jego piłkarze.
Niebiescy przegrali to spotkanie 0:1, a na dodatek od 30. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Grzegorza Kuświka.

Największym problemem chorzowskiej drużyny była w tym meczu słaba skuteczność.

- Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wielu znakomitych okazji. Dla tego faktu nie ma w ogóle wytłumaczenia. Ta fatalna skuteczność zadecydowała o naszej porażce. Przez większą część spotkania kontrolowaliśmy grę, ale co z tego? - pyta Łukasz Janoszka, pomocnik drużyny z Cichej.

- Jak się marnuje siedem stuprocentowych sytuacji - idealnych, sam na sam z bramkarzem - to absolutnie nie można wygrać - irytuje się trener Zieliński. - Z drugiej strony, popełniliśmy jeden fatalny błąd i straciliśmy bramkę. Od tego momentu nasza gra przypominała już bicie głową w mur. O tym spotkaniu będziemy jeszcze szczerze rozmawiać, bo tak po prostu nie można. Dostałem jednak po tym meczu wyraźne sygnały od zawodników, na kogo mogę bardziej liczyć, a na kogo mniej. Kuświkowi należała się czerwona kartka. Jego zachowanie było naganne. Wyciągniemy konsekwencje - dodaje.

Niebiescy będą mieć już tylko jedną szansę, by zatrzeć złe wrażenie przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy. W czwartek Ruch zagra ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem niebieskich będzie Szachtior Karaganda z Kazachstanu.

Więcej o: