Kibice Ruchu Chorzów już wybrali. Ten piłkarz ma ich największe poparcie

Przedsezonowa prezentacja Ruchu Chorzów to także pokaz sympatii, jaką fani niebieskich darzą poszczególnych graczy.


Piłkarze, którzy wychodzą na scenę po swoje koszulki, nigdy nie mają pewności, czy usłyszą burzę braw, czy może jednak gwizdy. Rok temu przed prezentacją duży stres przeżywał ówczesny kapitan Ruchu Rafał Grodzicki, który akurat w tamtym czasie snuł plany transferu do innego klubu. W sprawie Grodzickiego kibice byli podzieleni: część osób gwizdała, inni bili mu brawo.

Są też zawodnicy, którzy mogą liczyć na szczególne wyróżnienie. Fani wstają wtedy z miejsc lub poświęcają zawodnikowi specjalną piosenkę. Tak było na przykład z Markiem Szyndrowskim, którego kibice najpierw odsyłali do rezerw, a gdy ten wrócił do wysokiej formy, wychwalali go podczas prezentacji od "najlepszych obrońców Polski".

We wtorek, gdy niebiescy spotkali się z fanami w Chorzowskim Centrum Kultury kibice wyróżnili m.in. Andrzeja Niedzielana i Łukasza Janoszkę.

Janoszka usłyszał zaśpiew, który dotąd był zarezerwowany dla Wojciecha Grzyba. Kibice wyśpiewywali kiedyś byłemu kapitanowi "Grzybek! Grzybek! KS Ruch". Tym razem z trybun popłynęło "Ecik! Ecik! KS Ruch", a mile zaskoczony Janoszka uderzył na to pięścią w klubowy herb na koszulce.

Grzyb, gdy latem ubiegłego roku żegnał się z Ruchem, podkreślał, że już taka jest specyfika klubu z Cichej, że kibice zawsze mają w drużynie swojego lidera. Takimi piłkarzami byli Krzysztof Warzycha, Mariusz Śrutwa, a potem właśnie Grzyb. Czy byłego kapitana zastąpi Janoszka? 26-letni pomocnik to dziś zawodnik o najdłuższym stażu w drużynie Ruchu. Janoszka gra na Cichej od 2005 roku. Dla fanów niebieskich nie bez znaczenia jest również fakt, że "Ecik" jest Ślązakiem z Radzionkowa. Jego ojciec - Marian Janoszka, znany piłkarz, przez wiele lat był ulubieńcem kibiców Ruchu Radzionków i GKS-u Katowice.

Więcej o: