Sport.pl

Ruch Chorzów zakładnikiem Stadionu Śląskiego

Nowy stadion Ruchu Chorzów jeszcze nie wyszedł poza etap planów i dyskusji, a już niebezpiecznie się kurczy.
Podczas spotkania władz miasta, klubu oraz kibiców padła propozycja, żeby na Cichej wybudować obiekt na 12 tysięcy miejsc. Takie rozwiązanie rekomendowała firma audytorska, a władze miasta jej przyklasnęły.

Przypomnijmy, że jeszcze trzy miesiące temu - podczas podobnego spotkania - rozmawiano o trzech koncepcjach, z których każda zakładała budowę obiektu na około 18 tysięcy widzów. Pisaliśmy wtedy, że to mydlenie oczu i taki stadion nigdy nie powstanie. Chorzowa nie stać na taką inwestycję. By wyciągnąć takie wnioski, wcale nie potrzeba firmy audytorskiej.

Pytanie, czy Chorzów stać na obiekt na 12 tysięcy i czy taki stadion jest w ogóle Ruchowi potrzebny? Tak małego obiektu nie chcą ani kibice, ani prezes klubu. Dariusz Smagorowicz podkreśla, że taki kameralny projekt w ogóle nie powinien być brany pod uwagę, gdyż skaże Ruch na przeciętność.

Ruch cały czas wzdycha do Stadionu Śląskiego. Stał się wręcz zakładnikiem tego obiektu. Gdyby nie fakt, że przebudowa chorzowskiego giganta wciąż się przedłuża, niebiescy od dawna graliby już na Śląskim, a o Cichej mówiłoby się co najwyżej jako o bazie treningowej i obiekcie dla Młodej Ekstraklasy.

To nic miłego być "zakładnikiem" tak nieobliczalnego tworu jak Stadion Śląski. Kto wie, ile jeszcze poczekamy na otwarcie tego obiektu? A może zatriumfują nieodpowiedzialni wizjonerzy, którzy doprowadzą do tego, że na Śląskim nigdy nie powstanie dach i stadion stanie się zupełnie bezużyteczny?

Ruch jest w fatalnym położeniu. Gra w piłkarskim skansenie na Cichej. Chce się przenieść na stadion, który powoli staje się obiektem widmo. Protestuje, gdy władze miasta chcą mu wybudować nowy stadion Oby nie skończyło się tym, że to Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej pomoże Ruchowi znaleźć stadion, który będzie odpowiadał jak ulał możliwościom klubu i miasta. Stawiamy, że będzie to Cicha, tyle że nie w ekstraklasie, a w pierwszej lidze.

Więcej o:
Komentarze (17)
Ruch Chorzów zakładnikiem Stadionu Śląskiego
Zaloguj się
 • bijelodugme

  Oceniono 44 razy 22

  A co tam, dla każdego miasta po stadionie za kilkaset milionów złotych! Stać nas! :)

 • da_markos

  Oceniono 93 razy 11

  ooo to niech RAŚ zmowilizuje autonomistów i volksdojczów do wyskoczenia z kasy. kibice ruchu non stop plują na to co polskie, ale łapska po kasę na stadion to wyciągają. niech domagają się ojro od helmutów, do których się tak pucują

 • godula1920

  Oceniono 12 razy 8

  Stadion Ruchu jest na CICHEJ 6!!!!!!!!!!!!!!!!

 • markinwords_91

  Oceniono 10 razy 6

  Od dawna obserwuję dziwną skłonność w twierdzeniu, że Śląsk=Niemcy, Śląsk to jest Śląsk i tyle. Właśnie przez taki poziom nienawiści jaki cześć osób tu reprezentuje potem padają hasła, żebyśmy się wszyscy tu do Niemiec wynosili. W takim wypadku chyba ktoś zaburza pojęcie powstań śląskich w 1919,1920,1921, w którym to Ślązacy walczyli o polskość tego regionu. Większość osób czuje się tu przede wszystkim Ślązakami, co nie zmienia faktu, że są Polakami i należą do tego kraju. Przynajmniej takie jest moje zdanie, bo słyszę coraz więcej skrajnych opinii na ten temat, pomijam krzykaczy, którzy nie potrafią podać logicznych argumentów za jedną czy drugą stroną.

  Co do stadionu. Nie chodzi tu o budowę obiektu w każdym mieście za kilkaset milionów jak to wielce błyskotliwie zauważył jeden z komentujących. Ruch stanowi markę miasta, jest głównie z tym kojarzony. Od wielu lat prosi się miasta o porządny obiekt na miano historii i aspiracji przyszłych tego klubu. Mydlenie oczu prezydenta 12 tysięcznym obiektem dla sympatyków klubu jest śmieszne, gdy widzą, że choćby takie małe Podbeskidzie stać na budowę 18 tyś. obiektu, a jakby nie patrzeć to Ruch z Górnikiem dominują wśród fanów tego regionu i dobrze zagospodarowany, bezpieczny i atrakcyjny cenowo obiekt jest czymś minimum by utrzymać standard i móc sposób należyty prezentować się w regionie jak i w kraju.

  Kilka słów jeszcze na koniec.. racjonalność, kultura i wzajemny szacunek dla współpiszących tego ostatnio ogromnie brakuje w tym kraju, a w zamian słyszy się bluzgi, wyszydzanie i wzajemne obrażanie siebie, kto ma więcej piasku w piaskownicy. Tyle ode mnie :)

 • konus33

  Oceniono 6 razy 4

  ludzie rozumiecie coś z tego budują ślaski za 600 mln zł , i zaraz obok niego kolejny dla ruchu ? Nie mogą grać na ślaskim , aj esli nie mogą to komu buduja slaski za 600 mln skoro górnik też buduje stadion . Natomiast w rzeszowie ledwie po wielu bojach jedną trybunę wybudowali z wkładem z unii na poziomie 23 mln czy w tym kraju są jakieś regiony uprzywilejowane

 • godula1920

  Oceniono 14 razy 2

  co mie twoja babcia obchodzi pyryki stadion wybudowny że skarbu państwa na euro i zadowolony.Po pierwsze jo je slonzok nie polok i na pewno nie niemiec.

 • awaleib

  Oceniono 52 razy 2

  W pełni zgadzam się z przedmówcą. Wschodnie landy naszego zachodniego sąsiada pełne są nowoczesnych obiektów, które Niemcy zapewne chętnie swoim pobratymcom wynajmą. Dresden, Chemnitz, Cottbus - tam klimaty ideologiczno-społeczne na pewno chorzowianom będą sprzyjać;)...

 • kibol1234567890

  0

  no to teraz opisze sutuacje wchodz se na artykuł czytam potemzaczyna czytac komy a tam jak zwykle onie nie dotycza artykułu zasrane gorole pisza cos o nos porzadnych hanysach a sami stadionu nie umia zrobic

 • godula1920

  Oceniono 20 razy 0

  Won z tematu goRole yno Gorny Slonsk!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX