Sport.pl

Napastnik Ruchu Chorzów cierpi za wpadkę w Turcji? Trener protestuje

Maciej Jankowski, napastnik Ruchu Chorzów, w wiosennych meczach pokazuje, że z powodzeniem może zastąpić Arkadiusza Piecha, który zimą przeszedł do tureckiego Sivassporu.
Po ostatnim spotkaniu z Widzewem na Cichej można było usłyszeć, że to był najlepszy mecz Jankowskiego w niebieskiej koszulce. - Wyszedł z cienia Arkadiusza Piecha. Teraz nasza siła ataku opiera się właśnie na nim. Gra dobrze, ale może jeszcze lepiej - podkreśla trener Jacek Zieliński.

Na drugim biegunie jest na razie Grzegorz Kuświk. Piłkarz, który też był typowany na następcę Piecha, wiosną jeszcze nie wybiegł na boisko.

Podczas jednego z zimowych sparingów Kuświk podpadł trenerowi. Został wtedy ukarany czerwoną kartką. Zieliński podkreślał, że zawodnik zachował się nieodpowiedzialnie i zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje.

- Było, minęło. To już za nami. To byłoby śmieszne, gdybym wracał do tej sprawy. Żaden trener tak nie pracuje. Kuświk po prostu przegrywa rywalizację o miejsce w składzie. Nie mam zamiaru mieszać w zestawieniu na siłę, tylko po to, żeby zrobić dla kogoś miejsce na boisku - uzasadnia szkoleniowiec.

Więcej o: