Sport.pl

Jerzy Wyrobek nie żyje. Był legendą Ruchu Chorzów

We wtorek w godzinach wieczornych w wieku 63 lat zmarł Jerzy Wyrobek, były piłkarz i trener Ruchu Chorzów.
Jerzy Wyrobek zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Sosnowcu we wtorek o godzinie 17.25. Była wtedy przy nim najbliższa rodzina - żona, córka i synowie.

Pod koniec lutego Jerzy Wyrobek zasłabł w domu i w wyniku wylewu zapadł w śpiączkę. Lekarze mówili, że jego stan jest bardzo ciężki, ale organizm sportowca się nie poddawał.

Wyrobek z czasem otworzył oczy, zaczął reagować na dotyk. W końcu został przewieziony z OIOM-u na normalny oddział. W poniedziałek pojawiła się nadzieja, że zostanie przewieziony do szpitala w Chorzowie. Niestety potem nastąpiła zapaść i śmierć.

Miał sukcesy jako piłkarz i trener

Wyrobek to legenda niebieskich. Zdobywał mistrzostwo Polski jako piłkarz (1974, 75, 79) i trener Ruchu Chorzów. W 1989 roku, wspólnie z Henrykiem Wieczorkiem, poprowadzili Ruch do czternastego i zarazem ostatniego triumfu niebieskich.

Rozegrał 15 meczów w reprezentacji Polski. Strzelił jednego gola.

Wyrobek był także szkoleniowcem wielu innych klubów (m.in. Pogoni Szczecin, Odry Wodzisław, KSZO Ostrowiec, GKS Jastrzębie), jeszcze jesienią zeszłego roku pracował w Zagłębiu Sosnowiec. Najdłużej był jednak związany z Ruchem. Nie tylko jako piłkarz i trener, ale także menedżer i skaut. Ojciec Jerzego Wyrobka, Ryszard, był bramkarzem niebieskich.

Kariera piłkarska Jerzego Wyrobka: Stadion Śląski Chorzów, Zagłębie Wałbrzych, Ruch Chorzów (mistrz Polski: 1974, 1975, 1979, Puchar Polski 1974), Tuss Schloss-Neuhaus.

Trener Ruchu (mistrzostwo Polski 1989, Puchar Polski 1996), Sokoła Tychy, Zagłębia Lubin, GKS-u Bełchatów, Odry Wodzisław, Pogoni Szczecin, KSZO Ostrowiec, GKS-u Jastrzębie, Tura Turek, Zagłębia Sosnowiec.Komentarze (15)
Jerzy Wyrobek nie żyje. Był legendą Ruchu Chorzów
Zaloguj się
 • godula1920

  Oceniono 66 razy 64

  Byłeś Wielki Panie Trenerze:-(Ruch Chorzów

 • kalowiec

  Oceniono 55 razy 53

  Stachurski, Wyrobek... za szybko Panowie, za szybko...R.I.P

 • harbour5

  Oceniono 52 razy 48

  Żal !!!
  Kiedyś to byli prawdziwi piłkarze.
  Niestety prawdziwi sportowcy odchodzą.
  Świeć Panie nad Jego Duszą.

 • rucki

  Oceniono 27 razy 27

  Szacunek dla Pana Jerzego. Szacunek kibica Górnika Zabrze.

 • yasso

  Oceniono 26 razy 24

  Wspaniały Człowiek. Świetny trener. Współczuję Rodzinie i Ruchowi. Mimo, że Pan Jerzy był zawsze "niebieski", to był też niebiesko-bordowy. Pogoń Szczecin też pamięta...

 • rotip533

  Oceniono 19 razy 19

  Wyrobek a niedawno Stachurski-to byli piłkarze,którzy dla drużyny Narodowej oddawali serce w każdym meczu,to z nich powinni brać przykład dzisiejsi reprezentanci,oni nie schodzili na wywiad tak jak dzisiaj Błaszczykowski czy Lewandowski nie zmęczeni,oni byli po meczu wykończeni bo nie odpuszczali żadnej piłki i biegali przez 90 minut.Współczucia dla rodziny.

 • czoper62

  Oceniono 18 razy 16

  RIP

 • godula1920

  Oceniono 15 razy 13

  Gdzie minuta ciszy na meczu reprezentacji.Co slonzok!!!!to nie skandal!!!"

 • usarmy

  Oceniono 11 razy 9

  SZACUN PANIE TRENERZE

  WARTA ZAWIERCIE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX