Sport.pl

Pożegnanie Jerzego Wyrobka, trenera i piłkarza Ruchu Chorzów. Przejmujące słowa córki [ZDJĘCIA]

Przyjaciele z boiska, trenerzy, kibice, chorzowianie... Niezliczone tłumy pożegnały w piątek Jerzego Wyrobka, który zdobywał z Ruchem Chorzów mistrzostwo Polski, jako piłkarz i trener.
Wyrobek zmarł we wtorek w wyniku wylewu, którego doznał pod koniec lutego. Przeżył 63 lata. W Wielki Piątek w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie-Batorym odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Jerzego Wyrobka w szczególny sposób pożegnała córka Magdalena...

"Razem z żoną Moniką (z którą przeżył 39 lat małżeństwa) stworzył fantastyczną, dużą i kochającą się rodzinę, synów: Adama, Piotra i Łukasza oraz córkę Magdalenę. Całe swoje życie poświęcił miłości, nie tylko do swojej rodziny, ale także do piłki nożnej, która od najmłodszych lat była jego wielką pasją. Wolny czas najchętniej spędzał w towarzystwie bliskich mu osób. Szczególnie uwielbiał kopać piłkę ze swoimi wnukami: Maćkiem, Mateuszem i Filipem. Gdziekolwiek się nie pojawił, roztaczał wokół siebie wiele optymizmu i radości, nawet jeżeli nie było ku temu powodów. Nigdy nie zostawiał nikogo w potrzebie, nawet w najcięższych i często beznadziejnych sytuacjach nie opuszczał tonącego okrętu. Dusza towarzystwa, każda rozmowa z nim obfitowała w niezliczoną ilość żartów, potrafił zawsze i każdemu poprawić humor. Jego wielką pasją, oprócz piłki nożnej, było gotowanie. Potrafił godzinami szukać odpowiedniego przepisu, a potem z radością przygotowywać dania dla całej rodziny. Każde z nich było absolutnie wyjątkowe.

Nigdy nie słyszałam, żeby powiedział o kimkolwiek złe słowo, szanował ludzi i ufał im, często bezgranicznie. Jest wzorem do naśladowania, na każdym kroku pokazywał ludziom dookoła, jak żyć pięknie. Najbardziej podziwiam go za to, że kochał to, co robił, i zawsze potrafił oddać się temu nawet w dwustu procentach. Pomimo wielu sukcesów, zarówno na tle życiowym, jak i zawodowym, zawsze pozostawał osobą skromną i pokorną wobec otaczającego go świata. Był człowiekiem o niesamowitej sile i woli walki, której każdy z nas mógłby się od niego uczyć. Pokazywał to na boisku jako piłkarz, później jako trener, ale także w ostatnich chwilach życia, walcząc z ciężką chorobą. Przez całe życie żył blisko Boga i gorąco wierzymy w to, że pozostanie z nim w Niebie na zawsze szczęśliwy i uśmiechnięty".

Więcej o:
Komentarze (3)
Pożegnanie Jerzego Wyrobka, trenera i piłkarza Ruchu Chorzów. Przejmujące słowa córki [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • modelius1

  Oceniono 30 razy 30

  Trenerze dziekuje za wszystko co zrobiles dla niebieskiej rodziny oraz za te mile i sympatycze choc krotkie rozmowy o pilce.szkoda ze odszedles z tego swiata ale mam nadzieje ze w niebie znow poprowadzisz nasz Ruch .Bog stwierdzil pewnie ze potrzebuja nowego dobrego trenera...

 • godula1920

  Oceniono 19 razy 17

  JuRku, Ruch to ty! Dziękujemy!!!!!

 • nam.z.jaworzna.wszystko.mozna

  Oceniono 9 razy -7

  niech mu ziemia lekką będzie : www.youtube.com/watch?v=NOGroTb9NoY&list=LLrEf6O0ihXvGCmL-7ZGKpGg !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX