Sport.pl

Ruch Chorzów straci trenera? Czesław Michniewicz snuje plany

Czesław Michniewicz kilka tygodni temu nie widział żadnych szans na utrzymanie Podbeskidzia w Ekstraklasie. Teraz - już jako trener drużyny z Bielska-Białej - mówi zupełnie co innego.


Michniewicz zadebiutował na trenerskiej ławce "Górali" meczem z Koroną Kielce (1:1). - Inaczej patrzysz na sytuację klubu z boku, a inaczej jak wchodzisz do środka i widzisz, że gdzieś ta nadzieja, to złudzenie się tli. Być może to jest złe, ale z drugiej strony nie można tego odbierać tym chłopakom. To operacja na otwartym sercu. Jeden zły ruch i może być pozamiatane. Ktoś mi mówi, że w CV mogę mieć spadek. Marcello Lippi spadł z ligi włoskiej, a później został mistrzem świata, więc to też doświadczenie - mówi "Sportowi Śląskiemu" Michniewicz.

Dla "Górali" kluczowy będzie najbliższy wyjazdowy mecz z Ruchem Chorzów. - Wielki Piątek, tyle że tydzień później. Jesteśmy pod dużą presją, bo mała ilość punktów ciąży. Ale gdyby udało się wygrać dwa najbliższe mecze, to zrobi się ciekawie na dole. Nie będzie łatwo, bo Ruch potrafi grać w piłkę i ma kilku naprawdę niezłych piłkarzy. Chociaż, może będzie nam się grało łatwiej niż z Koroną - uważa Michniewicz, który spotka na Cichej swojego dobrego znajomego. To Marcin Węglewski, asystent trenera Jacka Zielińskiego. - Byliśmy razem w Widzewie, Jagiellonii i Polonii. Kiedy rozstaliśmy się z "Czarnymi Koszulami", dostał propozycję od Waldka Fornalika, żeby pomógł jego bratu w Ruchu. Jak Tomek Fornalik odszedł, to Marcin został, bo miał jeszcze kontrakt i trener Zieliński jest z niego zadowolony. Myślę, że już niedługo, bo w czerwcu go zabierzemy stamtąd (śmiech). To wartościowy człowiek - podkreśla szkoleniowiec.

Więcej o:
Komentarze (1)
Ruch Chorzów straci trenera? Czesław Michniewicz snuje plany
Zaloguj się
  • wrobel1512

    Oceniono 31 razy 31

    Gdyby to wszystko dzialo sie jakies 10 lat temu Czeslaw "711" Michniewicz uratowalby Podbeskidzie. Dzis bez "fryzjera" czekajacego przy telefonie ciezko cos ugrac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX