Ruch Chorzów szuka z profesorem Janem Miodkiem odpowiedników... wulgaryzmów

Ruch Chorzów zaprasza kibiców do konkursu, którego celem jest wymyślenie oryginalnych odpowiedników wulgarnych słów, które słychać na trybunach podczas meczów. Zabawie patronuje językoznawca profesor Jan Miodek.


"Chcemy zachęcić naszych fanów, by w chwilach wielkiego wzburzenia lub ogromnej radości nie używali słów obelżywych, które mogą początkujących sympatyków futbolu zniechęcić do odwiedzania stadionu, a klub narazić na kary finansowe nałożone przez Ekstraklasę" - wyjaśnia Ruch.

Z pomocą ma przyjść słynny językoznawca i kibic niebieskich.

- Martwi mnie, że bardzo często na naszych stadionach słyszy się słowa wulgarne, i wiem, że zmiana tych przyzwyczajeń nie będzie należeć do łatwych zadań. Jednak jestem kibicem Ruchu i zrobię wszystko, by pomóc mojemu klubowi - mówi profesor Miodek.

Propozycje (wraz z danymi osobowymi) należy przesłać na adres: konkurs@ruchchorzów.com.pl. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po zakończeniu sezonu. Raz w miesiącu Ruch będzie publikował na internetowej stronie klubu najciekawsze propozycje.

Są i nagrody. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w treningu Ruchu, zjeść obiad z drużyną i spotkać się ze sztabem szkoleniowym. Otrzyma także piłkę z autografami zawodników i fotografie dokumentujące "niebieski dzień".

II miejsce - Karnet na sezon 2013/2014 oraz koszulka z autografami drużyny i gadżety firmy EasyTouch

III miejsce - Karnet na rundę jesienną sezonu 2013/2014 oraz oryginalna bluza sportowa z herbem Ruchu i gadżety firmy Easy Touch.

Przed nami bardzo ważny mecz Ruchu z Podbeskidziem na Cichej. Kto wygra?